• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250L][Central America]

#31
Nie wiem co robisz, ale co zdjęcie to ładniejsze akwa Sleepy Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
To nie lepsze zdjęcia, tylko kamole obrosły glonem i w końcu to wszystko jakoś wygląda Smile No i wreszcie mam cudowne ryby Tongue

Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Kasia się nie pochwali, a ja też się nie pucowałem, bo nie mam sposobności udokumentowania pochodzenia ryb, ale czasami bywa tak, że popularny i tani gatunek - mniej lub bardziej przypadkowo - trafia do nas z odłowu (via Niemcy). Według mojej najlepszej wiedzy meeki Kasi to F1 (dzikusy pływają u mojego kolegi na Bemowie).
Kasiu, niech Ci się dobrze chowają, bo są przepiękne.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
O kurczę Shy No to tym bardziej wiemy, czemu te ryby są aż tak piękne, jak to widać na fotkach, które umieściłam w tym temacie: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=5...6#pid44476 Smile Darku a nie wiesz gdzie dokładnie zostali odłowieni ich rodzice?
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Meeki są śliczne tylko pozazdrościc gratulacjeOklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(26-04-2013, 08:26 AM)Cichlasoma.pl napisał(a): Kasia się nie pochwali, a ja też się nie pucowałem, bo nie mam sposobności udokumentowania pochodzenia ryb, ale czasami bywa tak, że popularny i tani gatunek - mniej lub bardziej przypadkowo - trafia do nas z odłowu (via Niemcy). Według mojej najlepszej wiedzy meeki Kasi to F1 (dzikusy pływają u mojego kolegi na Bemowie).
Kasiu, niech Ci się dobrze chowają, bo są przepiękne.

Świetna wiadomość Haha Będę śledził wątek z tymi pielęgnicami i czekał na rozmnożenie.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(26-04-2013, 09:08 AM)mei napisał(a): Darku a nie wiesz gdzie dokładnie zostali odłowieni ich rodzice?

Nie wiem i dlatego się nie pucowałem. A mój kolega, który często nabywa WF i F1 z Niemiec (za relatywnie małe pieniądze, ponieważ nie jest pierwszym sprowadzającym je z zagranicy), kompletnie bagatelizuje sprawę pochodzenia ryb - tłumacząc, że w Łodzi nie ma to żadnego znaczenia. Poniekąd rozumiem punkt widzenia hodowcy, który sprzedaje tam dużą ilość ryb. Też, kiedy oddaję swoje przychówki F1 do hurtowni, to nikogo tam nie interesuje czystość linii. Oczywiście także nikt mi nie płaci za fakt dostarczenia pokolenia F1. Ale to już opowiadanie na inną bajkę.
Najszybciej będzie ustalić stanowisko występowania tej meeki po ubarwieniu dorosłych ryb.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Darku, dzięki za odpowiedź. Poczekamy zatem aż dorosną i będziemy myśleć Smile


W baniaku wreszcie mam normalne oświetlenie. Udało mi się kupić i zamontować świetlówki 2x39W T5 (15000K + 6500K). Połączenie świetlówek jest super. Szczególnie, że gałęzie wierzby barwią mi wodę na lekko żółto.

Filmik z życia baniaka, czyli jedni żrą mojego rogatka, drudzy się tłuką a trzeci mają wszystko gdzieś Big Grin

Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(01-05-2013, 20:29 PM)mei napisał(a): Darku, dzięki za odpowiedź. Poczekamy zatem aż dorosną i będziemy myśleć Smile


W baniaku wreszcie mam normalne oświetlenie. Udało mi się kupić i zamontować świetlówki 2x39W T5 (15000K + 6500K). Połączenie świetlówek jest super. Szczególnie, że gałęzie wierzby barwią mi wodę na lekko żółto.

Filmik z życia baniaka, czyli jedni żrą mojego rogatka, drudzy się tłuką a trzeci mają wszystko gdzieś Big Grin

Wycinek naturyO maj gat
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(25-03-2013, 21:45 PM)piotrK napisał(a): Jest dobrze, a jak kamienie zarosną, to będzie w dechę. Strasznie mocną masz grzałkę, ale rozumiem, że wymiana jest nieopłacalna Wink
W rzeczy samej, ja w 540L mam 200W i czasami myślę, że zamienię na mniejszą. Jak coś się stanie u kolegi z tymi 300W to....czego nie życzę!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości