• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak karmić?

#11
Witam
Bardzo interesująca dyskusja;
Zawsze próbuje urozmaicać dietę rybom,teraz jak jest ciepło to można samemu nazbierać koników polnych i świerszczy.Co myślicie o takim pokarmie? Jak go podawać żywe czy mrożone? Próbowałem tak i tak,pielęgnicom to nie przeszkadza(Vieja argentea i Aequidens rivulatus) ale która forma jest bezpieczniejsza? Jaki jeszcze można dawać żywy pokarm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To dość ryzykowne moim zdaniem - a jeśli już to bardzo rzadko, i to dosłownie pojedyncze sztuki. Chorób chyba nie przenoszą, ale mają bardzo twarde pancerze z masą kolców - chyba nie ma pielęgnic z układem pokarmowym dostosowanym do trawienia takiego pokarmu, może on za to im podziurawić bebechy/spowodować zatory w jelitach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Koniki polne będą bezpieczniejsze od świerszczy, gdyż mają "miększy" pancerzyk i wyglądają mniej bojowo. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A jakie jeszcze znacie robale które można bezpiecznie podawać pielęgnicą? Czasem daje swoim czerwone robaki lecz te z kolej są bardzo kaloryczne i mogą spowodować otłuszczenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja bym się zapytał czy warto wydziwiać, by zaoszczędzić kilka groszy, albo "urozmaicić" rybom dietę. Jest gigantyczna gama produktów służących za pożywienie, nie licząc tych sztucznych. Moim skromnym zdaniem lepiej jest mieć pełną zamrażarkę kilku podstawowych dla danych ryb mrożonek, i do tego maks 2-3 pokarmy suche/sztuczne, dostosowane do żywienia pielęgnic. I tyle. Pewnie się powtarzam Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tu nie chodzi o to żeby oszczędzać tylko dawać rybom żywy pokarm który ryby jedzą w naturze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja wiem, ale czerwone robaki to stworzenia, które żyją w ziemi, i o ile mucha czy pajączek może do niej wpaść, to takie cuś raczej nie. Smile Poczekaj na wypowiedzi innych osób, ale ja będę się trzymał swojego zdania.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(21-07-2011, 20:15 PM)piotrK napisał(a): Ja wiem, ale czerwone robaki to stworzenia, które żyją w ziemi, i o ile mucha czy pajączek może do niej wpaść, to takie cuś raczej nie. Smile Poczekaj na wypowiedzi innych osób, ale ja będę się trzymał swojego zdania.

No ja bym się sprzeczał, bo podczas gdy np rzeki wylewają na łąki czy pola to kupę dżdżownic i innych robali siedzących w ziemi wypłukują. Wtedy ryby zaczynają ostro żerować, przynajmniej tak jest u nas, ale myślę, że w innych zakątkach świata może być podobnie.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No dobra, niech będzie i tak Smile Nie zmienia to faktu, że to za tłuste jedzenie by karmić nim regularnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Można kupować hodowlane odrzuty krewetek(najtaniej wyjdą Red Cherry).
Co do dżdżownic- stanowią w pewnych okresach duży procent pożywienia ryb. Ale są to krótkie okresy w skali roku.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości