• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak karmić?

#41
Dicro? Nie miałem. Wink Podaję najmniejsze pokarmy z serii Premium Kristal- XS i S. Z Mką pewnie też by sobie poradziły. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Widzę, że trzeba reanimować temat.
ŻYWIEC
I etap życia narybku to oczywiście żywa artemia.
Z rozmiaru XL - dżownice.
Żadnym innym żywcem nie skarmiam (w przeszłości podawałem młode kijanki, ale później staw został zarybiony - część ryb nie za bardzo chciała je jeść, a niektóre gatunki spożywały je bardzo chętnie). Od dłuższego czasu dojrzewam do hodowli wazonkowca/doniczkowca, ale jakoś nie mogę się zmobilizować.
MROŻONKI
Z najmniejszej drobnicy dla maluchów preferuję czerwoną wrotkę.
Dużo z segmentu średniej wielkości zostało opisanych, więc nie będę się powtarzał. Z grubszych w rybim menu mam: stynkę, dyllies, małże (potwierdzam, że to dobry i chętnie przyjmowany pokarm), krewetki (różne, małe duże - jak leci). Krewetki, to wg mnie karma nad karmami - chętnie przyjmowana przez wszystkie ryby, zdrowa, pożywna, gruby/mały granulat, nie brudząca.
Wielokrotnie robiłem shrimp-mix na różne sposoby. Dorzucałem vibo-vit (nie pamiętam pisowni, smak bez znaczenia) dla dzieci i różne rybie witaminy w płynie. Wiązałem też różnie, białkiem kurzym, żelatyną, agarem.
Od czasu do czasu podaję ryby morskie (płaty, filety). Różne, poza pangą (zbyt tłusta).
SUCHE KARMY
Mam obecnie 5 karm Tetry (ProVegetable/Plus, Colour, Min, Discus, CichlidSticks). Kupuję je w 10l wiaderkach. Gorąco polecam zielone kapiszony, czyli ProVegetable.
Dodatkowo, Hicari dla pielęgnic. I oczywiście spirulina 36% Tropicala (chociaż ostatnio jej nie mam).
ŻYWA ZIELENINA
Liście mlecza, liście mlecza, liście mlecza. Uaru, vieje, herichthysy szaleją!

Napiszcie, czy namaczacie granulaty. Na ZOO-EXPO rozmawiałem z doświadczonymi hodowcami dużych pielęgnic (np. pawiookich), którzy tego nie robią. Tłumaczyli, że moczonych ich ryby nie lubią / nie jedzą.

Napiszcie też, jakie ryby podajecie, bo nie mam pewności, czy serwuję te najchudsze i najczystsze.

Ps.
Gdzie najtaniej kupię karmy firmy Naturefood?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości