• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25]Aphyosemion australe

#1
Akwarium-40x25x25= 25l
Filtr-jakiś Atman
Grzałka-50w
Oświetlenie-lampka z biurka Big Grin
Dekoracje-korzenie, liście bukowe, kamienie
Podłoże- piasek
Rośliny- różdżyca, kryptokoryna, jakaś hydrocotyle, i mikrozorium
Fauna-Aphyosemion australe 1+1

Parka widać świetnie się dogaduje Smile wszędzie razem pływają, nawet samczyk samice wspierał gdy wyskoczyła z akwa Big Grin

( oczywiście akwa jest prowizorycznie zakryte Wink )
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładne akwarium :>
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie stoi na równym podłożu czy mi się wydaje?

Grzałka za mocna ,a wręcz zbędna jeśli ogrzewane mieszkanie.

Proporczykowce lubią niższą temperaturę.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wydaje Ci się.

Fakt - zbiorniczek i rybcie fajoskie Smile Zwłaszcza samczyk niezłe kolorki ma Smile
Co do grzałki się zgodzę, że za mocna. Wyciąg ją całkiem i zobacz, czy woda daje radę i czy rybkom pasuje taka temperatura, jak w pokoju. Najwyżej wrzucisz grzałkę spowrotem.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Grzałke taką zamówiłem nie z byle powodu. W domu nieogrzewany jest tylko mój pokój( tzn czasami jest popuszczony kaloryfer ale to od święta Tongue ) a tak to ogrzewam piecykiem elektrycznym ;> Mam grzałke 25w w 27l i ona na jak była na maksa to nagrzała wode jedynie do 22*C, a ta spokojnie nagrzeje w razie potrzeby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Adam Smile Synu Big Grin

Poproszę o zdjęcie w zupełnej ciemności, bez włączonego monitora Wink

Masz trochę torfu włóknistego, daj na dno też, podziękują Wink
Mniej światła, albo dużo rzęsy na taflę wody. I szczelnie przykrywaj mój padre przy otwartych zbiornikach robił ramkę i zakładał siatkę maskującą do okien, taką na komary. Ramkę możesz zrobić z profili aluminiowych, z pcv, dowolnie, myśl, coś zdziałasz. albo 4 narożniki i szybka po całości (bez otworów a z rączką wklejoną na niej z szybki) Gdybyś nie kumał to już osobiście wytłumaczę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cytat:Adam Synu
Od kiedy Big Grin Tongue
   

Cytat:Mniej światła, albo dużo rzęsy na taflę wody. I szczelnie przykrywaj mój padre przy otwartych zbiornikach robił ramkę i zakładał siatkę maskującą do okien, taką na komary. Ramkę możesz zrobić z profili aluminiowych, z pcv, dowolnie, myśl, coś zdziałasz. albo 4 narożniki i szybka po całości (bez otworów a z rączką wklejoną na niej z szybki) Gdybyś nie kumał to już osobiście wytłumaczę.
Normalnie szybkę dam i będzie git :> :]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Od wczoraj Big Grin

Adam, ustaw lampkę tak, by nie waliła po oczach na zdjęciu, wyłącz monitor aby nie odbijał się w szybie. I samice możesz ustrzelić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(12-03-2013, 15:35 PM)Killifish napisał(a): wyłącz monitor aby nie odbijał się w szybie.

Uncle toż to aparat się odbija a nie monitor Sleepy

Koleżko skoro zamawiałaś grzałkę to spokojnie mogłeś zamówić mniejszą gdyż ta strasznie psuje wygląd. Filterek tez taki spory. Wydaje mi się że zajmuje 1/4 zbiornika i osobiście pokusił bym się na kaskadę. W takich małych zbiorniczkach trzeba bardzo rozważnie kompletować sprzęt , aby niepotrzebnie nie zabierać miejsca rybciom oraz nie psuć wyglądu.
Ale nie powiem ze reszta mi się bardzo podobuje Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tata - wujek jest ślepy, odbija się coś, więc musi to wyeliminować Smile jak aparat, to fotki pod kątem.

Grzałka jest dobra, ustaw ją pionowo po lewej stronie baniaka Adam i się będzie podobać malkontentom Wink
kaskada przy proporcach - świetny żart Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości