• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma agassizii

Ja miałem podobny przypadek. Kupiłem dwie parki od mpaw’a które były już ładnie podrośnięte i jak tylko jedna z parek podeszła do tarła, druga „samica” przestała się ukrywać i w przeciągu dosłownie 2-3 tygodni przemieniła się w samca. Na szczęście mpaw znalazł jeszcze jedną samicę i teraz mam 4+2 oraz gromadkę młodych z jednej pary Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A to jakaś nowość Łojciec, że są sneakery u apisto Tongue? U aggie są wyjątkowo podstępne, zwłaszcza, że dorosłe samice często są zmaskulinizowane- mają kolorową płetwę grzbietową, błyszczą się na pysku, mają wydłużone płetwy brzuszne. Opcja nr. 2, że to rzeczywiście była samica, a zmieniła się w samca jest również możliwa, choć bardzo mało prawdopodobna. Rukiemu się tak stało u piaroa bodajże, mi u elizabethae- u samic które składały ikrę, więc to nie były sneakery!
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sneakerem bym tego nie nazwał ale ... jak zwał tak zwał , nigdy takiej sytuacji nie miałem jeszcze stąd to zdziwienie.

Ale dzisiaj zamurowało mnie kiedy podmieniałem wode przed wpuszczeniem do jednego samca sześciu sztuk A.tahuayo . Patrze a tu na dnie podrostki agiiee takie po 1cm i to sześć sztuk. Nieźle sie chowały ale w końcu je dojrzałem. Totalne zaskoczenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hej.
Kto posiada nadal linie Rio Blanco?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja mam dwa dorosłe samce, jedną samicę i 5 podrostków. Pomału szykuje się, żeby odłowić parkę do oddzielnego baniaka. A swiją drogą chętnie bym kupił samiczki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie właśnie same samce, też potrzebuje samic Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja mam obecnie z 4 samce i jedną samicę Tongue. Przełowiłem parę do czystego, niekwaszonego RO. Zobaczymy co z tego będzie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-12-2019, 10:56 AM)Papja napisał(a): Ja mam obecnie z 4 samce i jedną samicę Tongue. Przełowiłem parę do czystego, niekwaszonego RO. Zobaczymy co z tego będzie Wink.

Kolejne samce Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Parka F1 "Rio Blanco" w tarliskowym Wink. Postaram się, żeby nie zniknęły Smile.

   
   


A takie cuda WF pływają w kwarantannie Smile


   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Trzymam kciuki za samice Smile
Znasz lokalizacje tych dzikusów ? Samiec robi wrażenie <3
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości