• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 90x50x45

#1
Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie obsady na taki zbiornik, jest możliwość trzymania jakiegoś gatunku z Wiktorii ?
Ewentualnie proszę o przykładową obsadę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Polecam stronę http://www.welss.de/fische.html gdzie znajdziesz opisy gatunków wraz z wymaganiami. Ja w standardowym akwarium 160l. trzymam P. multicolor victoriae (2x5) wraz z Haplochromis aeneocolor (2x4). W układzie tym niestety mocno obrywa jeden z samców P. multicolor victoriae gnębiony przez drugiego samca. W przypadku P. multicolor victoriae i Haplochromis aeneocolor umieszczonych w Twoim akwarium sugerowałbym obsadę (1x4) na (1x4). Gdybyś wybrał tylko jeden z powyższych gatunków to proponuję układ 2x6.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wielkie dzięki za radę ale będę musiał zrezygnować z Wiktorii bo jest kiepsko z dostępnością tych gatunków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z tego co wiem to Mariusz (dempsey) ma te ryby na zbyciu Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
w tak malych baniakach nieźle wygladaja jednogatunkowe obsady np. zebra obliquidends



kozak
Cool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Według ciebie kolega ma sobie tak zrobić w akwarium jak ma ten z linku ?

No to miłej hodowli życzę ...
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
witam,
gdy oglądałem pierwszy raz ten filmik to zrobił na mnie duże wrażenie i raczej próbowałem się skupić na zachowaniu ryb, nie analizowałem tego w kategoriach poprawne-niepoprawne, osobiście nie popieram praktyk gdzie objętość ryb w zbiorniku jest większa od objętości wody w której pływają i zdecydowanie podpisuję się pod propozycją dempseya, choć filmik pokazuje dość ciekawą alternatywę (oczywiście przy małych korektach) Wink
pzdr
michal
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości