• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Ameryka Południowa] Sturisoma festivum

#1
Fajna rybka, mam dwie młode sztuki, nie rośnie tak duża jak większość sturisom, no i nawet w dzień jest aktywana, pływają w baniaku z humilisami, "niebiotopowo", ale nie mogłem im się oprzeć Big Grin

[Obrazek: sturisoma.jpg]
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Osobiście bardzo lubię wszelkie zbrojniki (chociaż ja chyba lubię wszystkie ryby...), więc nie dziwię Ci się, że nie mogłeś się oprzeć. Mam tylko nadzieję, że nie będzie dostawał po głowie, gdy barwniakom zacznie zbierać się na amory.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kształt mają taki, że przy pierwszym tarle barwniaków zapewne wymiękną. IMHO są zbyt delikatnej budowy- barwniakom trzeba dawać zbrojniki-czołgi. :-)
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie wiem jak agresywne są barwniaki, ale sturisomy nie robią sobie zbyt wiele z ataków samiczki Inki pilnującej młodych, ani 10 cm samca.Przy większej agresji po prostu odpływają (jak mają gdzie).Nie wiem jak zajadłe w swych atakach mogą być barwniaki, ale przy ich wielkości mogą sturisomkom lekko uszkodzić cienkie wyrostki płetw. Zbrojniki są najbardziej wrażliwe na ataki w oko, a reszta ciała to "zbroja".Piękne zbrojniki i tak jak pisał Kuba "gwiazdy pierwszego planu" Kuba super fotka, tak jak i fotki Humilisów Wink
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak robiłem fotki "herbaciarni" to cyknąłem też Sturisomę (lekko podrosły) Smile

[Obrazek: dsc020112.jpg]
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wydaje mi się Kuba, że to nie jest festivum, a aureum. Dokładnie tak wygląda mój samiec, ale trudno jest mi to jednoznacznie ocenić bo fesivum znam tylko ze zdjęć.
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(04-10-2011, 13:39 PM)trofek napisał(a): Wydaje mi się Kuba, że to nie jest festivum, a aureum. Dokładnie tak wygląda mój samiec, ale trudno jest mi to jednoznacznie ocenić bo fesivum znam tylko ze zdjęć.

Znawcą nie jestem może masz rację, kupiłem je jako festiwum i tak opisuję, choć gość ktory mi je sprzedawał, opowiadał ze wcześniej miał aureum, więc miałem nadzieję, ze wiedział co mówi. Trochę się zminiły bo osobnik na fotce to dokładnie ten sam co na poprzedniej. Może też kolor wody daje mylące wrażenie, hmm nie wiem. Masz jakiś pomysł żeby je zidentyfikować? Może do was (pleco) wrzuce i jakiś spec się znajdzie?

Brałem dokładnie od tego gościa, widać też foty:
http://www.fawa.pl/topics54/10950.htm?si...09e818180f
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Są pewne gatunki zbrojników wymagające lepszej wiedzy niż ja posiadam na dzień dzisiejszy, ale coś poszukam na ich temat Smile
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
to na pewno są festivum, jakieś 2-3 letnie.
Tu masz fotkę aureum -samca-mniejsze rosną niż festivum (u mnie samica festivum ma ponad 25cm i ponad 15 lat)
http://akwarystyczny.frix.pl/temat/40264...ojnikowe/6

ps. od zawsze mam słabość do festivum..wg mnie najpiekniejsze rybcie z charakteru i dostojeństwa
Masz je jeszcze? jak się sprawują? fotki?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-07-2012, 17:44 PM)novi napisał(a): to na pewno są festivum, jakieś 2-3 letnie.
Tu masz fotkę aureum -samca-mniejsze rosną niż festivum (u mnie samica festivum ma ponad 25cm i ponad 15 lat)
http://akwarystyczny.frix.pl/temat/40264...ojnikowe/6

ps. od zawsze mam słabość do festivum..wg mnie najpiekniejsze rybcie z charakteru i dostojeństwa
Masz je jeszcze? jak się sprawują? fotki?

Mam, niestety są to 2 samce, mają po jakieś 20cm. Cyknę fotę to wrzucę.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości