• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kradziez zdjec

#21
Killi: non, czy profit - nie ma znaczenia. Carlos, gdyby byl sk... moglby podac team cichlidae do sadu. Co najwyzej sad odstapilby od wymiaru kary przez wzglad na te non profit. Ale przyznalby mu racje.
Niemniej, mozna to bylo inaczej zalatwic, lagodniej, bez straty dla obu stron. Szkoda.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Rozumiem reakcję Carlosa, ponieważ sam mam mnóstwo zdjęć, opisów itd. w necie i przywłaszczanie takich prac bez zgody autorów jest niestety nagminne. Nigdy nie wiemy kiedy i kto wykorzysta nasze zdjęcia, teksty do innych celów niż te o których myśleliśmy zamieszczając je np. na forum. Ja np. chciałbym wiedzieć i mieć minimalną kontrolę gdzie są umieszczane moje zdjęcia, teksty.
Wy nie widzicie problemu w tym że Łukasz umieścił zdjęcia na FB podając autora zdjęcia ok. , ale ja nie widzę problemu żeby w pierwszej kolejności zapytać o zgodę autora zdjęcia. Z tego co wiem jest trochę moich zdjęć na FB, gdzie sam nie mam tam konta. Ale za każdym razem jestem pytany o zgodę na umieszczenie.
Ja wklejając zdjęcia czy to na forum KMT czy też na forum Cichlidae.pl, wklejam je w konkretnym celu i chciałbym żeby tak zostało. Skoro Carlos uznał że chce usunąć swoje zdjęcia z forum to jego sprawa i myślę że trzeba to uszanować. Ja też kiedyś miałem podobny problem i niestety nie uszanowano mojej woli, niestety.

Nie do końca jest tak że podając autora mamy sprawę załatwioną. Nie ma problemu jak podamy link do fotki, w innych przypadkach wskazana jest zgoda autora.

ps.
Fajnie byłoby żeby zdjęcia były w jakiś minimalny sposób zabezpieczone przed kopiowaniem.

(19-02-2013, 17:50 PM)Martinezio napisał(a): Niemniej, mozna to bylo inaczej zalatwic, lagodniej, bez straty dla obu stron. Szkoda.

zgadza się.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Czyli, żeby nie wałkować tematu niepotrzebnie dalej, nadszedł czas na zmiany w regulaminie i wprowadzenie zmian przy rejestracji - musi pojawić się czytelna informacja odnośnie fun-page na facebooku i zamieszczanych tam zdjęć, każdy musi mieć obowiązek wybrania "zgadzam się" lub "nie wyrażam zgody"

Proste rozwiązanie ale skuteczne i nie będzie więcej nie miłych niespodzianek. Przynajmniej w tym temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Tez tak uwazam. I sadze, ze to juz EOT w tym temacie.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Ja tam osobiście bym się cieszył jak by użyto mojego zdjęcia Smile bo to by znaczyło, że ludzie się nim interesują i że sie podoba
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jest na to prosty sposób: znak wodny, tak jak np. na JEDYNYM forum zbrojnikowym Pleco.com.pl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jestem trochę zdziwiony, że taki problem wystąpił na forum gdzie tyle głosów przeciwnych kradzieży zdjęć itp. Autor musi wyrazić zgodę, być może nie chciał zamieszczać zdjęć na tym portalu (nie wszystkich opinia jest o nim pozytywna), lub też chciał je w inny sposób oznaczyć, np. podpisać nazwiskiem. I ma do tego prawo, bo nie jest to udostępnienie a dodanie fotografii na innej stronie.

Zamieszanie trochę zbędne, ja tam nie jestem jakoś wrogo nastawiony do wykorzystywania zdjęć na swoje potrzeby, ale jak jest takie dziwne i przestarzałe prawo, to trzeba się stosować. Tak mi się wydaje Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Marti... ma to znaczenie a link do fotki został podany, zdjęcie prawidłowo opisane. Fakt, Łukasz powinien zapytać. Ale to nie powód aby nazywać kogoś złodziejem albo Cichlidae.pl Można to załatwić w cywilizowany sposób. Nikt go nie przywłaszczył ani nie ukradł.
Wiemy co zrobić i zrobimy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nie chodzi o to że jest podany link, nazwa użytkownika i źródło pochodzenia zdjęcia. Carlos miał prawo się wkurzyć że go nikt nie zapytał o zgodę. Zwłaszcza że każdy z nas jest inny. Chodzi mi o to że znaczenie ma nie tylko w jakim celu i czy zostało zdjęcie użyte, ale też gdzie. Może nie podobać się że wisi to to na fB, naszej klasie czy w na ścianie kółka różańcowego lokalnej parafii. Mnie możecie powiesić na fb bez żadnego oporu z mojej strony - będę dumny, ale ja mam kanał w ulubionych i niejako przez to się godzę pośrednio na wykorzystywanie mojej własności. Uważam taką syt. za naturalną bo jestem użytkownikiem i forum i kanału na fb. Co innego jakbym zawisł np na forum super akwarium, moja kula, albo w gablocie wspomnianego kółka Wink
Nie wiem czy mnie ktoś zrozumiał, ale próbowałem. Na swoją obronę mam to że wpadłem do kany jak byłem mały... Wink

Reakcji, sposobu wyrażenia niezadowolenia nie będę komentował bo nie mnie osądzać...
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
I nikt nie neguje złości, Łukasz przeprosił, usunął tylko uzewnętrznianie się z tym i rzucanie oskarżeniami było troszkę... Wink Liczę, że Carlos się wypowie wreszcie. Dbamy o dobro wspólne, zatem... git majonez Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości