• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kradziez zdjec

#11
Julek: Ruki nie prosił o zgodę autora, więc użył niestety zdjęcia niezgodnie z prawem - tu Carlos ma rację. Chociaż wg mnie nie można tego traktować jak kradzież, gdyż mimo wszystko podał autora i źrodło. Natomiast wniosek z tego płynie jeden - trzeba zweryfikować regulamin forum i sprawdzić, czy akceptując go użytkownik zgadza się na publikowanie zdjęć z forum w innych portalach (z podaniem autora i źródła).

Łukasz: nie każdemu dogodzisz, to fakt Wink Ja już dawno nauczyłem się nie uszczęśliwiać na siłę nikogo. Chce, to sam poprosi, ew. zapytać czy chce Wink Twój błąd, niestety.
No, ale nie ma co się tłuc - jesteśmy ludźmi wykształconymi i kulturnymi, więc zamknijmy temat, bo szkoda czasu i energii Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Może i można się pytać o zgodę ale ja tu widzę jedną ważną sprawę. Zdjęcie nie zostało pokazane na prywatnym profilu, czy też innej stronie mniej związanej z tym forum. Zdjęcie zostało pokazane na fan-page tego forum. Dla mnie fan-page i forum to jedna całość. Jeżeli ktoś publikuje foty na forum, to równocześnie chyba zgadza się na pokazanie ich na tej części serwisu jakim jest fan-page. Do tego na tymże fan-page był podany autor i link do tematu. Dlatego nie rozumiem tych oskarżeń o kradzież. Dla świętego spokoju może jednak pytajcie o te zgody, bo jak widać nie wszyscy mają takie samo zdanie jak moje. Ale dla mnie cały ten temat jest zaskakujący i troszkę tego zamieszania nie kumam. Carlos, masz piękne ryby, fajne akwarium, pokazałeś nam go na forum a teraz piszesz, że ktoś Ci ukradł zdjęcia. Kradzież fot to kiedyś ja przeżyłam jak moje foty z innego forum ktoś użył w swojej aukcji na Allegro podpisując jako swoje. Niedawno i Pley miał taką samą sytuację. To jest właśnie kradzież zdjęć a nie ta sytuacja z fan-page tego forum. Ja jestem w stanie zrozumieć, że np. możesz nie chcieć aby foty były na fan-page. Ale wtedy wystarczy PW do administracji forum i problemu nie ma. Przykro trochę jak piszesz o kradzieży zamiast najpierw spokojnie wyjaśnić swoje stanowisko z osobami odpowiedzialnymi.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(19-02-2013, 15:26 PM)mei napisał(a): Może i można się pytać o zgodę ale ja tu widzę jedną ważną sprawę. Zdjęcie nie zostało pokazane na prywatnym profilu, czy też innej stronie mniej związanej z tym forum. Zdjęcie zostało pokazane na fan-page tego forum. Dla mnie fan-page i forum to jedna całość. Jeżeli ktoś publikuje foty na forum, to równocześnie chyba zgadza się na pokazanie ich na tej części serwisu jakim jest fan-page. Do tego na tymże fan-page był podany autor i link do tematu. Dlatego nie rozumiem tych oskarżeń o kradzież. Dla świętego spokoju może jednak pytajcie o te zgody, bo jak widać nie wszyscy mają takie samo zdanie jak moje. Ale dla mnie cały ten temat jest zaskakujący i troszkę tego zamieszania nie kumam. Carlos, masz piękne ryby, fajne akwarium, pokazałeś nam go na forum a teraz piszesz, że ktoś Ci ukradł zdjęcia. Kradzież fot to kiedyś ja przeżyłam jak moje foty z innego forum ktoś użył w swojej aukcji na Allegro podpisując jako swoje. Niedawno i Pley miał taką samą sytuację. To jest właśnie kradzież zdjęć a nie ta sytuacja z fan-page tego forum. Ja jestem w stanie zrozumieć, że np. możesz nie chcieć aby foty były na fan-page. Ale wtedy wystarczy PW do administracji forum i problemu nie ma. Przykro trochę jak piszesz o kradzieży zamiast najpierw spokojnie wyjaśnić swoje stanowisko z osobami odpowiedzialnymi.
Święte słowa - jestem zaskoczony i zawiedziony.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(19-02-2013, 15:34 PM)piotrK napisał(a):
(19-02-2013, 15:26 PM)mei napisał(a): Może i można się pytać o zgodę ale ja tu widzę jedną ważną sprawę. Zdjęcie nie zostało pokazane na prywatnym profilu, czy też innej stronie mniej związanej z tym forum. Zdjęcie zostało pokazane na fan-page tego forum. Dla mnie fan-page i forum to jedna całość. Jeżeli ktoś publikuje foty na forum, to równocześnie chyba zgadza się na pokazanie ich na tej części serwisu jakim jest fan-page. Do tego na tymże fan-page był podany autor i link do tematu. Dlatego nie rozumiem tych oskarżeń o kradzież. Dla świętego spokoju może jednak pytajcie o te zgody, bo jak widać nie wszyscy mają takie samo zdanie jak moje. Ale dla mnie cały ten temat jest zaskakujący i troszkę tego zamieszania nie kumam. Carlos, masz piękne ryby, fajne akwarium, pokazałeś nam go na forum a teraz piszesz, że ktoś Ci ukradł zdjęcia. Kradzież fot to kiedyś ja przeżyłam jak moje foty z innego forum ktoś użył w swojej aukcji na Allegro podpisując jako swoje. Niedawno i Pley miał taką samą sytuację. To jest właśnie kradzież zdjęć a nie ta sytuacja z fan-page tego forum. Ja jestem w stanie zrozumieć, że np. możesz nie chcieć aby foty były na fan-page. Ale wtedy wystarczy PW do administracji forum i problemu nie ma. Przykro trochę jak piszesz o kradzieży zamiast najpierw spokojnie wyjaśnić swoje stanowisko z osobami odpowiedzialnymi.
Święte słowa - jestem zaskoczony i zawiedziony.

Ja dodam od siebie, że nawet zniesmaczony.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Mei: ja bym był nieco ostrożniejszy w wiązaniu fanpage-a z forum. Owszem, dla nas to jedno ciało, ale wg prawa to dwa różne portale i z punktu widzenia prawa nie można ich traktować identyczną miarką. Publikowanie zdjęć jako użytkownik Cichlidae.pl wiąże się z reklamą tego forum, dlatego autor zdjęć powinien był wyrazić zgodę na taką publikację. Natomiast na przyszłość warto odpowiednie zapisy dodać do regulaminu (przypominam, że trzeba o tym poinformować użytkowników i mają mieć możliwość np. wystąpienia z tego forum w przypadku braku akceptacji Wink).
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dla mnie najważniejszą sprawą w tym konflikcie jest rzucanie oskarżeniami zamiast próby rozwiązania problemu w normalny sposób. Napisałam też, że ja jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może nie chce aby jego foty były na fan-page. Ale dla mnie każdy konflikt powinno się najpierw rozwiązać na spokojnie i nie robiąc aż takiego zamieszania.

Moje zdanie jest też pewnie podyktowane tym, że większość swojej "kariery" zawodowej spędziłam w obsłudze klienta i niestety przeważnie ludzie najpierw krzyczą i robią afery mimo, że najczęściej wystarczy krótka spokojna rozmowa i wszyscy są zadowoleni. Dlatego mnie zawsze będzie razić jak ktoś od razu zaczyna od awantury i wielkich oskarżeń.

A w regulaminie forum może i warto wprowadzić zapis o tym, że fan-page to integralna część forum. I tak jak piszesz, wszyscy dostają info o zmianach i jeśli się nie zgadzają, to mogą prosić o usunięcie lub rozwiązać to w inny sposób z administracją.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(19-02-2013, 15:11 PM)Ruki napisał(a): wczoraj gdy dowiedziałem się o sprawie(pokrętnymi drogami poprzez znajomego Carlosa)
Tylko nie pokrętnymi Tongue

Moje stanowisko jest identyczne jak i Carlosa z tym że ;
Nie dosłownie go okradliście ale pożyczyliście Sobie coś Jego.
Proponuję w regulaminie wprowadzić wzmiankę która trzeba podczas rejestracji
potwierdzić ptaszkiem iż wyrażam zgodę na takowe udostępnianie.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Dla mnie to całe zamieszanie jest zbędne. Ok zdjęcie nie było osoby która je wystawiła ale ani mieszkania ani żadnych elementów nie widać , tylko piękne ryby i to o nie chodziło żeby pokazać jakie piękne sztuki można mięć, więc po co ta cała checa;(
Ps. inaczej by się sprawa miała jakby Ruki sprzedawał pawiookie i wstawił twoje zdjęcia, że to niby te rybska.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zamieszanie może nie jest zbędne - zawsze to pomoc w dopracowywaniu regulaminu i wynajdywanie potencjalnych zagrożeń Smile Jak pisałem - nie ma tego złego Wink

Pytanie, czy Carlos został już usatysfakcjonowany tym, że foto zostało usunięte z fejsa... Na razie milczy, więc nie wiem, czy można przyjąć milczenie jako oznakę zgody Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Martinezio, nie mylę się, ponieważ zdjęcie nie służyło celom zarobkowym! Nie jest użyte do celów komercyjnych, zarobkowych. Jesteśmy non-profit Smile Gdybyśmy na tym zarobili grosik... a straciliśmy zdjęcia, które Carlos niepotrzebnie kasuje. Jest z nami ponad rok czasu, nie wiem... niech się wypowie. Moim zdaniem zbyt pochopnie postąpił. Rozumiem nerwy, ale można załatwić tak jak Kasia pisała.
Łukasz pyta czy może, może teraz zapomniał. Każdy przypadek jest indywidualny. Ale można to załatwić jak człowiek...
Sprawę zmian się zajmiemy jako Team. Jesteśmy tylko ludźmi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości