• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kradziez zdjec

#1
Photo 
Dwa dni temu spotkała mnie nie mila niespodzianka a mianowicie dowiedziałem się od kolegi ze bez mojej wiedzy na Facebook pojawiło się zdjęcie mojego zbiornika,czy w tym kraju jest jest wolna amerykanka?

Cytat:

Ruki napisał(a):Witaj!
Doszły mnie słuchy, że nie spodobało Ci się umieszczenie Twojego zdjęcia i polecenie wątku z Twoim akwarium na FaceBooku.
Czy to prawda? Jak tak to od razu informuję, że ja je umieściłem, podając autora oraz źródło.

Odp.

Tak nie podoba mi się to ponieważ zostało ro zrobione bez mojej wiedzy.
Sami naruszyliście regulamin,potępiacie a sami kradniecie bez mojej wiedzy o czym dowiaduje się od osób trzecich!

Regulamin.

6. Portal Cichlidae.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną kradzież intelektualną użytkowników, ale oficjalnie ją potępia i będzie starał się jej zapobiegać.

No panowie chyba nie zapobiegacie ale dojrzycie do tego procederu!
Dalsza konsekwencja tego czynu jest usuniecie prze zemnie reszty zdjęć z portalu Cichlidae.pl w obawie o dalsze wasze takie czyny.....
Prosze o usuniecie tego zdjęcia z Facebook.
Pozdrawiam Carlos.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pozostaje mieć nadzieję, że to odosobniony przypadek.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Po pierwsze, zdjęcie nie zostało ukradzione, lecz zostało udostępnione- został dodany przez mnie na zdjęciu podpis informujący o autorze, a w opisie został podany adres do wątku Carlosa. Czyli ani ja, Łukasz Brzeziński, ani Cichlidae.pl nie przypisało sobie że to ono jest autorem i właścicielem zdjęcia.
Na potwierdzenie moich słów(zdjęcie zostało przez mnie usunięte, dopiero przed chwilą zostałem poinformowany przez Carlosa o tym bym usunął zdjęcie):
[Obrazek: imm2qr.jpg]

Ze swojej strony przepraszam za całą tą sytuację, ale pierwszy raz spotkałem się by ktoś z naszego forum był niezadowolony z umieszczenia jego zdjęcia na FB.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Powiem szczerze ,że też jestem zdziwiony taką reakcją .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No świetnie to ja pójdę do kogoś do domu okradnę go i zostawię na stole wiadomość ''To ja złodziej okradłem was,, i będzie ok Big Grin tez taka mala informacja dla właścicieli ?

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Carlos, ale w jaki sposób niby przywłaszczyłem sobie Twoje zdjęcie? Użyłem zdjęcie użyte przez Ciebie na tym forum, podałem Ciebie jako autora(bo brak było informacji na zdjęciu), podałem adres Twojego wątku.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Carlos: wydaje mi się, że nieco przesadzasz. Rozumiem Twoje obawy o własność intelektualną, ale nie róbmy paranoi. Udostępnienie zdjęcia (a konkretnie to jego kopii - oryginał nadal jest u właściciela, więc trudno mówić tu o kradzieży) wydaje mi się nie jest łamaniem niczyich praw, zwłaszcza, że było podane źródło i autor. Z drugiej strony Ruki powinien był poprosić o zgodę autora - myślę, że będzie teraz miał to na uwadze Wink
Trzecia rzecz - można to było załatwić po cichu, przez PW. Łukasz, jako odpowiedzialny człowiek, na pewno by zareagował stosownie do życzeń autora zdjęć Smile

Na koniec reasumując - nie ma tego złego... Człowiek uczy się całe życie i czasami na błędach. Byle ich w przyszłości drugi raz nie popełnić Smile Myślę, że temat został wyczerpany i można go odłożyć ad-acta.

Pozdrawiam Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Czy mamy do czynienia z kradzieżą zdjęcia, jeżeli "złodziej" podał źródło i autora?
- Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych reguluje szczegółowo kwestię wykorzystania utworów bez wiedzy i zgody twórcy. W dużym uproszczeniu należy wskazać na dwie instytucje: własny użytek osobisty oraz dozwolony użytek. Po pierwsze iż bez zezwolenia twórcy wolno korzystać z rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Zatem mamy prawo zapisać na dysku zdjęcie, zamieszczone na portalu internetowym, ustawić je jako tapetę, pokazać znajomym lub rodzinie. Osobisty użytek obejmuje również korzystanie z takiego zdjęcia przez naszych najbliższych (krewnych, powinowatych i znajomych). Jednakże wykorzystanie takiego zdjęcia do celów zawodowych, reklamowych itp. nie jest już użytkiem osobistym i jest zabronione.

Po drugie z utworów można korzystać w granicach dozwolonego użytku. Warunkiem korzystania ze zdjęcia w ramach dozwolonego użytku jest wymienienie imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Twórcy takiego zdjęcia co do zasady nie będzie przysługiwało prawo do wynagrodzenia. Dozwolony użytek nie może jednak naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy. Jeżeli duży portal chciałby użyć zdjęcia zamieszczonego w serwisie społecznościowym powinien moim zdaniem zwrócić się do twórcy o zgodę i ustalić ewentualne wynagrodzenie. Oczywiście twórca ma prawo zrezygnować z wynagrodzenia i udostępnić swoje zdjęcia nieodpłatnie w ramach akcji charytatywnej. Ekonomiczna eksploatacja zdjęć np. użycie go w reklamie (oczywiście ze wskazaniem autora i miejsca publikacji) godzi w słuszne interesy twórcy i jest niedopuszczalna. Każdą sytuację wykorzystania zdjęcia należy oceniać indywidualnie.

Odsyłam do artykułu: http://www.mmbydgoszcz.pl/304406/2010/10...egory=news
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Carlos? Znasz prawo? Ruki zrobił wszystko zgodnie z prawem. To nie jest kradzież!
Nie chcesz, ok, zostało usunięte, bo nikt nie robi problemu. W każdej chwili w celach niekomercyjnych mogę użyć Twojego zdjęcia, czy tego co napisałeś, jeśli podam autora i źródło.
Nie wiem czemu się to Tobie nie podoba, piękny zbiornik i fajne ryby, no ale Twoja wolna wola. Tylko nie nazywają kradzieżą czegoś, co nią nie jest.

Stanowisko powyższe, jest tylko i wyłącznie moim stanowiskiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Martinezio, tutaj mój błąd, bo zapomniałem wysłać PW. Kilka osób może potwierdzić, że normalnie piszę do nich po zgodę. Tutaj człowiek chce kogoś pochwalić w szerszym gronie, zrobić mu przyjemność przez docenienie jego pracy, to mu jeszcze papierem ściernym po tyłku przejedzie. Tongue
Tak jak pisałem, wczoraj gdy dowiedziałem się o sprawie(pokrętnymi drogami poprzez znajomego Carlosa) od razu napisałem PW w tej sprawie. Dziś dostałem odpowiedź, zdjęcie zostało zdjęte(natychmiast), patrzę a tu wątek na forum. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości