• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Astatotilapia latifasciata

#1
całkiem przypadkiem trafiło do mnie 6 młodych Astatotilapia latifasciata. obecnie maja okolo 4 cm. przebywaja narazie w 80 l zbiorniku z korzeniem.
Chcialbym prosic kolegow o pomoc i podpowiedz jak poprowadzic stworzenie nowego zbiornika dla nich. w niedalekiej przyszlosci bede kupowal 2 zbiorniki (100x50x50 lub 120x50x50) jeden chce wlasnie przeznaczyc dla Astatotilapia latifasciata. poprosil bym o podopowiedz jakie ryby moglbym dolozyc dla nich. z tej 6 zostana 2 samczyki i samice.
dzieki za wszelka pomoc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hej
Dlaczego nie chcesz zostawić wszytskich 6 sztuk razem? Będą znacznie lepiej się czuły.
Co do ryb które mógłbyś dołożyć do nich to widziałem ostatnio na allegro aukcję z Pseudocrenilabrus dispersus. Co prawda nie są to te ryby (według mnie to P. multicolor victoriae) ale doskonale nadają się do wspólnego zbiornika. Podobna dieta, ten sam biotop (Pmv także żyją w jeziorze Kyoga) no i nie krzyżują się.
[Obrazek: attachment.php?aid=34]

Jeśli chodzi o urządzenie zbiornika zaglądnij tutaj:

HAPLOCHROMIS.WIX.COM
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sendog nie chce zostawic wszystkich bo juz widze ze sa 3 samczyki a same samce to nie wiem czy to dobre rozwiazanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jarokol zrób tak jak radzi ci Sendog, zatrzymaj wszystkie 6 szt. Moim zdaniem dwa samce to kiepski pomysł prędzej czy później dominant zamęczy słabszego samczyka.
Przy większej ilości samców agresja dominującego osobnika rozłoży się na wszystkie samce ze stada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
w sumie macie racje. ale pomyslalem aby moze zrobic podmiane i wprowadzic 2-3 osobniki z innej hodowli
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości