• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Laetacara dorsigera (akara wiśniowa)

#31
Odgrzewamy temat.

Przedstawiam moje Dorsigery, ryby mają około 10 - 12 miesięcy i od września 2014 mieszkają w 112 l wraz z corydoras panda (10 szt) i hemigrammus rhodostomus (8 szt). Akarki zostały zakupione jako dobrana para ze stada 12 szt pływającego u znajomego zoologa w jego wystawowym akwarium. Para kilkakrotnie podchodziła do tarła i składała ikrę, ale najczęściej trzeciego dnia ikra została zjadana, bądź rano (jak zaświeci światło w akwa) już jej nie było. Nie staram się z tym walczyć i rozmnożyć ich na siłe, więc średnio dwa razy w miesiącu mam spektakl pt. "zaloty" Big Grin

               
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Wiśniówki super szczególnie samiczka ma piękne godowe barwy (chociaż te zdjęcia tego nie oddają). Szkoda, że nie masz ich więcej wówczas obserwowałbyś ciekawe zachowania tych ryb no ale do tego byłby potrzebny większy zbiornik. Bleherki to troszkę duże kąsacze jak na dorsigerki i je stresują, dodatkowo bardzo utrudniają odchowanie narybku jakbyś jednak miał taki plan.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Fakt, też tak sądzę, że Akarom ww do szczęścia piasek nie potrzebny, a bardziej spokój. Takie miałem i z nich zrezygnowałem, bo ich wcale nie widziałem- w gąszczu roślin-bo takie lubię.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Odgrzeję wątek.
Zastanawiam się nad zakupem tych rybek. Proszę o radę, czy w 190 litrowym zbiorniku narożnym można 
hodować 2 pary tego gatunku, czy zdecydować się tylko na jedną. Z poprzedniej obsady, która była z ramirezkami pozostały 2 pstrążenice marmurkowe, 4 neony czerwone i 6 kirysków pstrych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Obstawiał bym układ 2 samce 3 samice.Wolą bardziej naturalne zbiorniki niż nawożone.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(29-01-2018, 23:27 PM)duchu napisał(a): Obstawiał bym układ 2 samce 3 samice.Wolą bardziej naturalne zbiorniki niż nawożone.

Dzięki za podpowiedz. Kupię 6 szt. Mam nadzieję, że się dwie pary dobiorą. Akwarium to typowy low tech, na ziemi z torfem ale bez przesadnej ilosci roslon.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości