• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gdzie flowerhorna

#11
Widzę, że czasami ktoś wpada na forum podgrzać atmosferę i dobrze, pielęgnice są najładniejsze, kiedy bronią swojego terytoriumBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja nie chcę atmosfery podgrzewać, ale niestety - tak długo jak jest popyt, będzie podaż. Jestem zdania, że nawet regulacje prawne zakazujące hodowli czy tworzenia hybryd nic nie zmienią (patrz prohibicja).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W sumie rzecz stara jak świat... tak samo wymyślono buldogi, jamniki czy pekińczyki, jak flowerhorny czy spotworniałe formy złotego karasia. Podobnie okaleczone, podobnie cierpią dla ludzkiej zachcianki.
Miną dekady, a może stulecia, zanim ludzie zrozumieją, że nie warto i nie powinno się być okrutnym dla "braci mniejszych"... np. poprzez tworzenie hybryd.
Temat rzeka i wcale niejednoznaczny (większość z nas tutaj, w tym ja, jest na pewno "mięsożercami", więc uznaje np. zabijanie zwierząt dla własnego przetrwania w trudnym, co tu kryć, klimacie), więc nie będę go kontynuować, bo jeszcze się odezwie "skrajniejsza skrajność" i zwyzywa od hipokrytów.
Autorze - jako rzekł Dzikakuna - lepiej się tymi rybami nie chwal. Chyba że pragniesz shitstormu Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Boze do tej pory nie wiedzialem ze mozna sie tak znecac nad rybami Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tomek, kwiatoróg Ci się nie podoba? Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nie Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości