• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 100x40x40- BW

#1
Za jakiś miesiąc postawię tą bańkę bo jeszcze trzeba ją na czymś postawić, a szafeczki jeszcze nie mam, od razu mówię że wolałbym regał, ale niestety jest to nie możliwe.

Ma to być typowe BW z dużą ilością drewna i liści bez roślin oczywiście...

Parametry docelowe zostaną dostosowane do obsady nad która myślę...

Z apisto chciałbym spróbować szczęścia z apisto z grupy cacatuoides.

Chyba zdecyduję się na A. cacatuoides właśnie- jeżeli uda się je dostać oczywiście bo na razie za wesoło nie jest.

Do tego z 15 Otocinclus i jakaś ławica tylko nie wiem czego- myślę nad
N. mortenthaleri, ale nie ukrywam że chciałbym też z czymś innym spróbować- może pstrążnica???

Co możecie doradzić na temat obsady. Układ chyba 3+3- bo większy raczej chyba nie wchodzi w grę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gdyby się ktoś wypowiedział obyty w temacie byłbym wdzięczny Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W 100x40x40 powinno nie być problemów z układem 1+3. 3+3 może, ale tu będzie potrzeba bardzo dużo kryjówek (korzeni). Ważne, coby każda samica miała swoją miejscówkę ;-) Dzikie Kakadu były swego czasu w Polsce, nie wiem czy są nadal, tj. czy jest od nich jakieś potomstwo? To pytanie do znawców tematu. Wink
Pstrążenice będą dobre, tylko pamiętaj o idealnym przykryciu zbiornika. 20 pstrążenic, 10 otosków i gra gitara. Ja (osobiście) wolałbym kakadu w układzie 1+3, albo sporą liczbę ryb rzędu 3+5, ale wówczas zmniejszyłbym ilość towarzyszących.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jestem zdecydowany na 3 samce, co do samic nie jestem pewny, ale chyba 3 wystarczą chodź może się mylę.
Kryjówek będzie mnóstwo także nie ma obawy... Wink

Co do towarzyszących to chyba zdecyduję się na 10 pstrążnic i 10 nannostomusów jeszcze pomyślę którego gatunku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pley pytał Arsika i były dostępne F0. Stosunkowo nie tak dawno to było.

edited
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Poczekam do marca/kwietnia- wtedy powinny być jakieś dostawy z Peru i mam nadzieję że albo A. cacatuoides albo
A. sp black chin będą do dostania. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Odświeżę troszke temat, a konkretnie zapytam o A. Baenschi.
Chciałbym stworzyć z nimi akwarium 160l (standard) i jaka ilość była by optymalna, dodam że najbardziej interesowałaby mnie obsada jednogatunkowa, czyli "inki" i nic więcej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeżeli same Inki to układ 3+3 będzie dobry przy założeniu, że dno będzie odpowiednio zagospodarowane ze sporą ilością kryjówek i odpowiednim wyznaczeniu terytoriów. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(12-05-2013, 17:13 PM)Zabir napisał(a): Odświeżę troszke temat, a konkretnie zapytam o A. Baenschi.
Chciałbym stworzyć z nimi akwarium 160l (standard) i jaka ilość była by optymalna, dodam że najbardziej interesowałaby mnie obsada jednogatunkowa, czyli "inki" i nic więcej.

Ja mam od miesiąca Apistogramma baenschi 3 + 3 w akwarium 50 x 50 x100 mocno zagracone. Właśnie od jakiś kilku dni zaczynają się przepychanki. Nie wiem czy Twoje dno nie będzie zbyt małe... Co do tego że mają być same też uważam, że lepiej jak jest coś co powoduje ośmielenie i jednocześnie odwrócenie uwagi - przy układzie więcej niż jedna para. Myślę, że tu powinien zabrać głos RukiMysl
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Spokojnie takie dno da radę przy dobrze zagraconym samce powinny obrać sobie terytoria i ustalić hierarchię pomiędzy sobą.
Trochę gorzej może być w przypadku gdy 3 samice wyprowadzą młode, ale powinny dać radę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości