• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Telmatochromis temporalis "Shell"

#11
5pirit: Trzymam je w akwarium 76x36x38cm. Niedlugo prawdopodobnie przesiadka na ciut wieksze 80x49x35cm. To moja jedyna Tanganika.

leju 18: Piekne ryby.

Swoje kupilem bardzo niedawno, dobrana para wraz z larami w muszli. Kilka przezylo i ostanio coraz czesciej je widac.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(07-02-2013, 23:41 PM)Martinezio napisał(a): Svertig, proszę Cię, nie obrażaj rybek takim porównaniem Wink Do multipli jeszcze im sporo brakuje... Musiały by z ładnych parę dni po szybie walić głową z rozpędu Wink

Tego auta nikt zdrowy nie popełnił Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dzis zostalem szczesliwym posiadaczem T.temporalis shell f1. Rybcie kupilem od znajomego w ilosci 2 szt. (Dobrana para). Jestem ciekawy zachowan tych pieknych rybek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Młodzież. Tyle tego że nie wiadomo co z nimi robić.

   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Stary zapomniany wątek a szkoda bo rybole fajne i charakterne.
Moje F1.
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dziś zostałem opiekunem telmatochromis tempolaris shell znajomy był w weekend w DE i przywiózł mi f1 1+3 jestem ciekawy co z tego wyjdzie są spore i na pierwszy rzut oka powinno tak być. Brzydkie ale przez to ładne ?. Prosto po wpuszczeniu do zbiornika udało jednemu ( chyba samiec) zrobić szybką fotkę.


Załączone pliki Miniatury
   
[-] Post ozim87 otrzymał 3 Lubię to od:
  • LukaszW85, mimo12, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jak duży to raczej samiec, zwłaszcza z tym garbem. Kawał ryby.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(11-04-2022, 17:48 PM)piotrK napisał(a): Jak duży to raczej samiec, zwłaszcza z tym garbem. Kawał ryby.
No właśnie po garbie myślę że to samczysko reszta się pochowała chekam aż się zaaklimatyzują w akwarium, ale jest naprawdę spory byczek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Od 2016 roku mam również te ryby, obecnie w dwóch zbiornikach gatunkowych.

Temporalisy są bardzo agresywne względem innych gatunków, nawet znacznie większych ryb.
Potrafią zadowolić się niewielkim akwarium, w dużym zbiorniku samiec/samce zajmą całe dno. 
Agresja wewnątrzgatunkowa jest znacznie mniejsza, o ile samce mają swoje rewiry nie mniejsze niż 60x30. 
Samice potrafią się między sobą mocno poróżnić, ale gdy już ustalą pozycje w haremie, zadowalają się nawet niewielkim skrawkiem terenu.
Jeśli ktoś zdecyduje się na układ, polecam dla każdej samicy zapewnić po jednej muszli ryssota, samce preferują gruzowisko. 
Dla samic również nie są konieczne muszle, ale fajnie się obserwuje, gdy ustawimy je przy przedniej szybie.
Ryby te rozmnażają się szybciej, niż gupiki, króliki czy nawet myszy Wink
Z odchowaniem młodych nie ma problemu.


Załączone pliki Miniatury
                       
[-] Post LukaszW85 otrzymał 3 Lubię to od:
  • mimo12, ozim87, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Stary, krótki film samicy ze zbiornika 290x50x50, gdzie dwa samce tempo zajęły całe dno.
[-] Post LukaszW85 otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości