• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys maculipinnis

#11
No i samczyk

   

doporowadził do tarła z druga samiczką:

   

   
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Pięknie wybarwione ryby, aż miło popatrzeć.
Jeśli nie masz nic przeciwko, pozwolę sobie podłączyć się pod Twój wątek o eliotkach i dołożyć parę moich zdjęć (jeśli jest to zgodne z zasadami forum, jeśli nie proszę o usunięcie postu):

1    

2    

3    

4    

5    

6    

7    

8    
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ryśku, przepiękne zdjęcia, piękne ryby Smile
<na tym polega dział Prezentacje Pielęgnic, że dodajemy do istniejących wątków, dla konkretnego gatunku, swoje zdjęcia i spostrzeżenia. Zatem, poprosimy więcej zdjęć Smile >
Jaca303 - dzięki za ten wątek.
Pokazujecie jedne z moich ulubionych centralsów Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Prześwietne zdjęcia Panowie! Rysiek, czy mi się wydaje, czy Twoje maculipinnis są dość małe? W sumie Thorichthys przy tej wielkości wyglądają najlepiej, ale wydają się na mniejsze od tych, które ma Jacek. Chyba, że to jakiś nowy miot Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(07-02-2013, 21:25 PM)piotrK napisał(a): Prześwietne zdjęcia Panowie! Rysiek, czy mi się wydaje, czy Twoje maculipinnis są dość małe? W sumie Thorichthys przy tej wielkości wyglądają najlepiej, ale wydają się na mniejsze od tych, które ma Jacek. Chyba, że to jakiś nowy miot Smile

Też zdają mi się jakieś takie małe. W sieci widziałem raczej dużo większe sztuki. Dlaczego uważasz że w tej wielkości wyglądają najlepiej? Kwestia gustu, czy doświadczeń? W teorii moje sztuki powinny mieć już ok 12-14 cm.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W sensie wówczas wyglądają niczym środkowamerykańskie pielęgniczki Smile Zwłaszcza z tymi tarłowymi paskami. Nie lubię, gdy robią się z nich przerośnięte mutanty. Ale wielkość Twoich jest faktycznie dziwna, hmm...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(08-02-2013, 09:21 AM)rysib napisał(a):
(07-02-2013, 21:25 PM)piotrK napisał(a): Prześwietne zdjęcia Panowie! Rysiek, czy mi się wydaje, czy Twoje maculipinnis są dość małe? W sumie Thorichthys przy tej wielkości wyglądają najlepiej, ale wydają się na mniejsze od tych, które ma Jacek. Chyba, że to jakiś nowy miot Smile

Też zdają mi się jakieś takie małe. W sieci widziałem raczej dużo większe sztuki. Dlaczego uważasz że w tej wielkości wyglądają najlepiej? Kwestia gustu, czy doświadczeń? W teorii moje sztuki powinny mieć już ok 12-14 cm.

A czym karmisz???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
6 razy w tygodniu, naprzemiennie: wodzień, cichlide gran, bio-vit.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(10-02-2013, 22:41 PM)rysib napisał(a): 6 razy w tygodniu, naprzemiennie: wodzień, cichlide gran, bio-vit.

Myślę że mało razy i mało białka to są pielęgnice przecież Smile przez to są takie małe,najlepiej karmić z 2x dziennie mniejszymi porcjami np rano mięcho popo suchy i niedziela pościk Wink pomyślałbym o większym urozmaiceniu,z tego co pamiętam masz 375litraż także warunki są Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No ale dlaczego w takim razie nikaraguańskie wyrosłyby na takie dorodne cudeńka. A może właśnie dlatego - Hypsophrys stanowią dla eliotek za dużą konkurencję.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości