• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Duża Tanganika 150x50x50

#1
Hej wszystkim zainteresowanym, w ostatnim czasie udało mi sie z powodzeniem założyć moją Małą Tanganikę, a mianowicie akwarium z muszlowcami N.signatus ( dzięki waszej pomocy). Ryby i zbiornik maja sie dobrze wiec postanowiłem znów zamieszać w swoich akwariach i wracam całkowicie do Tanganiki po 3,5 roku przerwy. Ostatni raz posiadałem Tropheus Ikola F1. Teraz zamierzam wpuścić do zbiornika coś zupełnie innego bo zbiornik stoi w salonie wiec mam przykaz od żony ze misi byc widowiskowy Smile bo inaczej nie będzie tu stał :p (ah te żona). Wiec postanowiłem wpuścić do zbiornika ok 3-4 gatunków ryb, a mianowicie
1. Altolamrpologus c. white (docelowo para)
2. altolamprologus compresiceps gold (docelowo para)
3. Chalinochromis lub Julidochromis (docelowo ok 6-8szt)
4. Cyprichromis 9-12szt.
Myślę za taka obsada będzie chyba ok. No i mam nadzieje ze w końcu będę mógł pojechać do Krakowa zobaczyć hodowle Tropheus Tanganika bo zawsze chciałem ale jakoś nie po drodze mi było, no i oczywiście zakup ryb Smile jak będą takie jakie chce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tutaj chyba coś pomyliłeś" Chalinochromis lub Julidochromis (docelowo ok 6-8szt)"

To raczej nie ma szansy. Chyba że mówisz o grupie socjalnej powstałej na bazie 1 pary lub małego haremu. Doczytaj o tych gatunkach.

P.s.

Nie jesteśmy hodowlą bo nie rozmnażamy ryb mamy wyłącznie WF importowane z AfrykiSmile I zawsze wszystkich zapraszamy do odwiedzenia nas.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(19-01-2013, 13:51 PM)Robert M. napisał(a): Tutaj chyba coś pomyliłeś" Chalinochromis lub Julidochromis (docelowo ok 6-8szt)"

To raczej nie ma szansy. Chyba że mówisz o grupie socjalnej powstałej na bazie 1 pary lub małego haremu. Doczytaj o tych gatunkach.

P.s.

Nie jesteśmy hodowlą bo nie rozmnażamy ryb mamy wyłącznie WF importowane z AfrykiSmile I zawsze wszystkich zapraszamy do odwiedzenia nas.

Marta

Zaszła pomyłka bo miałem napisać ze na Początek będzie 6-8 szt młodych a potem para mój błąd. Ale chętnie wpadnę do was po zakup ryb bo macie ciekawe okazy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A jednak Tanganika, festea już sprzedałeś?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-01-2013, 14:41 PM)HOLSON napisał(a): A jednak Tanganika, festea już sprzedałeś?

Jednak tanganika ale to dopiero za 2-3 miesiące. Festae maja juz wlaściciela ale ryby ma odebrac za jakis miesiąc wiec narazie są u mnie i pływają z maluchami. A do tanganiki wracam bo kiedys sie w niej zakochałem i ta miłość dalej trwa :p ( ale i tak festae są super rybkami)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dziś z wielkim smutkiem, ale sprzedałem moje Festae (myślę ze w dobre ręce), teraz zaczynam etap Tanganika po 1. zamawiam szafkę pod moja 375. Pewnie będzie za ok miesiąc bo w miedzy czasie wymieniam podłogę. po 2. jutro wkładam żwir do akwarium żebym sie troche przefiltrował mam na to jakies 1,5 tygodnia, no i potem pełna parą zagospodarowanie zbiornika. Smile juz sie nie moge doczekać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bardzo dobry wybór. Jaka planowana obsada? Czy taka jak powyżej, czy nastąpiły korekty?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
jak narazie taka jak na początku ale jak mnie coś złapie na inne ryby to moze beda ale na pewno Tanganika
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No i już postanowione i zamówione kupuje Tropheus ndole red fluorescent ok 15szt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jednak znowu Trofcie? A nie lepiej wstawić coś nowego, coś mięsożernego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości