• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gupik Endlera - Poecilia wingei

#21
(23-01-2013, 01:38 AM)mei napisał(a): Mój jedyny ocalały 4-miesięczny samczyk endlerek blond. Bardzo bym chciała mu załatwić jakąś samiczkę ale coś nie mogę na nie trafić we Wrocku Sad

bardzo trudna sprawa ze zdobyciem samiczki co mnie wku....... i nie do końca można być pewnym czy mamy właściwą samicę.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja miałam śliczną parkę ale splot zdarzeń sprawił, że mam tylko tego młodziaka. Młode dawałam na karmówkę dla skalarów i zostawiłam sobie tylko 2 sztuki. Niestety jak pech to pech i ojca kiedyś wciągnął filtr a matka wraz z jednym młodym wyskoczyła z akwarium. Historia jak z telenoweli :/ A we Wrocławiu były one tylko raz w jednym sklepie i od pół roku już ich nie można dostać. Czekam cierpliwie, mam nadzieję, że się jeszcze pojawią. Nie chciałabym kupować innej samiczki niż blond. Samczyk jest jeszcze młodziutki, więc daje mi to trochę czasu w poszukiwaniach. Ogólnie to polubiłam te ryby, są strasznie ciekawskie i ruchliwe Smile
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Mei wejdź na wielkopolskie forum akwarystyczne Smile
Tam wiele osób hoduje te ryby , praktycznie co 2 tyg. ktoś ogłasza że sprzeda/zamieni/odda Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
No właśnie aż tak zdesperowana nie jestem, żeby jeszcze płacić za wysyłkę Wink Czekam cierpliwie a póki co przyłączam się do prośby o pokazanie całej hodowli Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Zawsze jest możliwośc odbioru osobistego Tongue

Sorki za OT.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(23-01-2013, 13:28 PM)mei napisał(a): Czekam cierpliwie a póki co przyłączam się do prośby o pokazanie całej hodowli Tongue

szału nie ma ponieważ moja akwarystyka przechodzi reorganizację. Planowane są regały wykonane przez Marcina - Timusa, na mchy, hodowlę gupików oraz na Tanganikę. Myślę że do kwietnia - maja sprawa się zamknie, jak coś po drodze nie wyskoczy Wink. Narazie jest to partyzantka, ale jakoś się to kręci. Zbiorniki stoją w różnych miejscach (brak regałów).
Na fotkach widać zbiorniki z gupikami. Jedne mają oświetlenie (rośliny), inne nie (bez roślin). Brakuje jeszcze jednego zbiornika o którym zapomniałem Shy

A tu tak przy okazji chciałbym przedstawić dość ciekawą roślinę moim zdaniem. Zagościła ona u mnie jakieś 4 lata temu. Kupiłem ją przy okazji, jadąc po mchy. Tą rośliną jest Nymphaea micrantha z Afryki Zachodniej. Myślę że do zbiornika z pielęgnicami z tego rejonu Afryki doskonale by się nadawała.
Ciekawostką jest ubarwienie liści, trójkolorowe, ale główną atrakcją hodowli tej pięknej rośliny jest jej sposób rozmnażania. Ten grzybień rozmnaża się poprzez "zawiązywanie" się młodych roślin u nasady liścia (czasami są to liście podwodne, a innym razem nawodne). Początek powstawania młodej rośliny rozpoczyna się od pojawiania się małej "kuleczki" u nasady liścia, w miejscu złączenia blaszki liściowej z ogonkiem. Na liściach nawodnych jest to mała "wełniasta kuleczka" Wink. Następnie pokazują się drobne listki, których z czasem przybywa. Później formuje się mała bulwa. W tym czasie "liść- matka" zaczyna powoli obumierać. Po całkowitym "zniknięciu" blaszki liściowej mała roślinka odrywa się od ogonka i opada na dno (mała bulwa jest dość ciężka jak na taką roślinę). Leżąc na podłożu sama się ukorzenia i zaczyna dość szybko żyć swoim tempem wzrostu. Zauważyłem że lepiej przyjmują się młode sadzonki "samosiejki" niż posadzone oddzielnie.
W pierwszej kolejności przedstawiam liście podwodne (trójkolorowe z ciemnymi plamkami).
Kolejne fotki to liście nawodne (zielone)


Załączone pliki Miniatury
                                                           
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jak to szału nie ma? Spodziewałem się większej partyzantki a Twoje akwaria mają charakter ozdobny, bardzo fajnie to wszystko się prezentuje. Zazdroszczę takiego fishroomiku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ano potwierdzam, całkiem ładne te baniaki Smile No i oczywiście rybska ^^ A roślinka całkiem ciekawa, faktycznie rozmnażanie dość nietypowe Smile
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Dziękuję za miłe słowa, ale to jeszcze nie to. Ma być lepiej, wygodniej, ładniej Big Grin Tu tak dobrze nie widać , ale jest tu jeszcze Tanganika i w innym pokoju jest kolejna Tanganika - 900 litrów z petrusiami. Tu jest jazda bez trzymanki zaraz po zgaszeniu światła Wink.
W tym górnym akwarium na regale jest kilka dość ciekawych i rzadkich roślin. To oczko w głowie.

ps. kolega razem ze mną odbierał szczupaczki żyworodne, to są dopiero mistrzowie Big Grin. Jak wyrazi zgodę to wkleję fotki.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
O panie tylko pozazdrościć takiego fishroomu, akwaria maja "charakterek" Wink Chciałem jednak zapytać o ta nietypowa roślinkę ma ona jakieś specjalne warunki u ciebie, nawozisz czymś? Trochę podobna do Red Tiger Lotos. Mam nadzieje ze wszystko pójdzie po twojej myśli z regalami i mam nadzieje ze pochwalisz się fotorelacją z prac w tym czasie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości