• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwa 720L z filtracją sump (100L) _ Barwniakowo

#31
A mi podoba się taki zarośnięty zbiornik; tak trzymaj novi.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ostatnio zaczęły mi z gniazd wyprowadzać młode parki P.taeniatus. I mam pytanie- czy też macie odczucie że młode P.taeniatus są mniejsze niż młode P.pulcher (zaraz po wylegu)?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ciekawe (wg mnie) odnośnie barwniaków (P. taeniatus) jest to, że młode wychowywane z rodzicami lepiej rosną. Przed wyjazdem (2 tyg.temu) oddzieliłem pewną ilość młodych (1-2 tygodniowych) P.taeniatus Nyete do akwa z młodymi L-144 i młodymi kiryskami (bałem się że w ogólnym nic nie przetrwa). Obecnie te z rodzicami (mimo karmienia takim samym, suchym pokarmem Hikari, są 2 razy większe niż te z oddzielnego zbiornika.
Słabe fotki, ale nie chcę stresować a zbiornik zarośnięty...
Rodzice i pikselki:
   
   
   
i przy okazji inne, co lepiej się prezentują:
   
   
   
   
I nowy element aranżacji,
   
A taka głębia i układ mi się marzy jak niedawno widzialem
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(04-09-2013, 22:02 PM)novi napisał(a): Ciekawe (wg mnie) odnośnie barwniaków (P. taeniatus) jest to, że młode wychowywane z rodzicami lepiej rosną. Przed wyjazdem (2 tyg.temu) oddzieliłem pewną ilość młodych (1-2 tygodniowych) P.taeniatus Nyete do akwa z młodymi L-144 i młodymi kiryskami (bałem się że w ogólnym nic nie przetrwa). Obecnie te z rodzicami (mimo karmienia takim samym, suchym pokarmem Hikari, są 2 razy większe niż te z oddzielnego zbiornika.
....

Novi, wielokrotnie zaobserwowaem to u siebie, to nic nadzwyczajnego i zapewne tyczy się to wszystkich pielęgnic. Weź jeszcze pod uwagę to, że zbiornik do którego przełowiłeś małe, na pewno był sporo mniejszy od głównego zbiornika. To też ma spory wpływ na wzrost młodych, mniejsze zagęszczenie, stabilniejsze warunki w akwarium głównym.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Mniej inhibitorów wzrostu, zielsko i pierwotniaki w ogólnym, rozwój z rodzicami - pielęgnice. Wszystko na temat Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(05-09-2013, 08:35 AM)qbsztyk napisał(a): że zbiornik do którego przełowiłeś małe, na pewno był sporo mniejszy od głównego zbiornika. To też ma spory wpływ na wzrost młodych, mniejsze zagęszczenie, stabilniejsze warunki w akwarium głównym.

Wielkość zbiornika faktycznie ma wpływ na wzrost (wielkość) ryb. Acz nie szukałbym tego faktu w zagęszczeniu ryb czy stabilniejszych warunkach / bo akurat to jest prawie identyczne /jak widzę// a w "ponad-materialnych" rzeczach typu "swoboda przestrzeni".
W odłowionym akwa pikselki nie pływały tak "odważnie" jak z rodzicami i może dlatego? stres zakodowany....
Dodam, że u pielęgnic ważna jest "aktywność=opiekuńczość" rodziców-u mnie ta parka barwniaków zajęła pół 720L akwa-reszta ryb (z 30szt w tym z 20 podobnej wielkości co opiekunowie) pływa (musi) w pozostałej części.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Udało mi się zrobić lepsze fotki maluszkom z ojcem, P.taeniatus Nyete
   
   
i przy okazji
   
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Bardzo ładny ten Twój baniak. Smile
Takie klimaty kręcą mnie najbardziej. Ja nie usuwałbym roślin tylko jeszcze dodał! Big Grin -wysokie i od tyłu. Górę zagraciłbym troszkę czymś pływającym.
Zamiast neonków - stadko świecików kongijskich przynajmniej 15 sztuk. W tak dużym baniaku prezentują się wspaniale. Edit:/ (no i fotki mi się załadowały wszystkie, a tu niespodzianka - świeciki już pływają - moja mina - bezcenna Big Grin )
A na młode barwniaki niniejszym się zapisuję Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Piękne Ryby Gratuluję młodzieży Novi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Z czego masz zrobioną koronę/zwieńczenie akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości