• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwa 720L z filtracją sump (100L) _ Barwniakowo

#21
Novi, możesz w dziale technicznym założyć temat z opisem Twojej automatycznej podmiany, bardzo lubię oglądać takie rozwiązania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(16-02-2013, 17:32 PM)filas napisał(a): Novi, możesz w dziale technicznym założyć temat z opisem Twojej automatycznej podmiany, bardzo lubię oglądać takie rozwiązania.

chyba mogę, działa od 10 lat wiec chyba dobrze
\chociaż pewnie znowu na mnie naskoczą że nie zgodnie z biotopem :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Widzisz, mnie to nie interesuje czy zgodne z biotopem czy nie, wydaje mi się, że znajdzie się jeszcze kilka osób dla których też nie będzie to miało znaczenia.
Interesuje mnie jedynie strona techniczna całego rozwiązania, nie przejmuj się marudami, forum to miejsce dla wszystkich i trzeba sobie jakoś radzić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dokładnie... a nie wiem jak technika może być niezgodna z biotopem Wink Sam jestem ciekaw. I faktycznie, tez zbiornik to do działu baniaków z pielęgnicami raczej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Wczoraj ze spaceru z psiakiem szyszki olchy przywiozłem. Sparzone do baniaka, ale zamiast wrzucić część, a reszta na później, to całość poszła... i mam czarne BW :-) dzisiaj.
   
   
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(17-02-2013, 19:08 PM)novi napisał(a): ... i mam czarne BW :-) dzisiaj.

Novi, to wszystko dobrze, BW powinno być czarne Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ale jak ma się sprawną filtrację to cały ten kolorek po 2 tyg.znika. Dzisiaj już (5 dni temu czyszczenie gąbek filtr.wewn. a 2 dni temu 1 i 2 komory sump`a-z 5 misek wody czarnej każda gąbka) woda kryształ/ jak zwykle.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Fajne, ale małe jedno "ale", zamiast takiego dość sporego misz-maszu roślinnego zdecydował bym się na 2, max 3 gatunki roślin, bez tego nieszczęsnego anubiasa( jakoś go już nie lubię Tongue), i nadał bym bardziej biotopowo-chaotyczny charakter. W kwestii ryb też ograniczył bym gatunki, z drobnicy coś "zwinnikowatego" zamiasat tych "cholernych" neonów ( widzę je w niemal każdym akwarium z "naleśnikami") Tongue Mam wrażenie że nie do końca wykorzystujesz możliwość tego baniaka, ale jak sam napisałeś, czasu i chęci potrzeba. Osobiście też chętni rzucę okiem na ten system podmiany wody, lubię "zrób to sam" Smile!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(09-03-2013, 12:41 PM)UKASH napisał(a): Fajne, ale małe jedno "ale", zamiast takiego dość sporego misz-maszu roślinnego zdecydował bym się na 2, max 3 gatunki roślin
Widzisz, każdy swoje widzi i ceni (i nie każdy "musi" mieć biotop). U Ciebie ryby są podstawą a tło, w postaci kamieni i kilku korzeni, dodatkiem. U mnie ryby są dodatkiem do ożywiającego w zimowe wieczory baniaka prawie roślinnego. To jest taki biotop zgodny z moim odczuciem.
Ale faktycznie cześć roślin usunę, zarosło trochę :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(09-03-2013, 12:41 PM)UKASH napisał(a): Mam wrażenie że nie do końca wykorzystujesz możliwość tego baniaka, ale jak sam napisałeś, czasu i chęci potrzeba. Osobiście też chętni rzucę okiem na ten system podmiany wody, lubię "zrób to sam" Smile!

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "możliwości baniaka"? Baniak przeszedł już kilka aranżacji i modyfikacji-tak wystrój jak i system podmiany wody. A sprawdzonych i poprawnie działających rzeczy (technika) raczej nie modyfikuję za bardzo.
Ostatnio do systemu podmiany wody dołożyłem manometr przed membraną RO. Wskazuje mi kiedy winienem wymienić wkłady sedymentacyjne (pre-filtry przed RO 1-5um, 2-1um, 3-węglowy, 4-1um (zatrzymuje pył węglowy zapychający membr. RO)). Spadek ciś. na prefiltrach świeżych to ok.0.5atm (mam 4prefiltry). Jak ciś.na manometrze <2.5atm znaczy pre-filtry już są mocno zanieczyszczone i wymagają wymiany.
odnośnik do
System podmiany by novi
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości