• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwa 720L z filtracją sump (100L) _ Barwniakowo

#11
Zbiornik obecnie trochę zaniedbany. Kiedyś więcej lubiłem grzebać, teraz tak sam sobie trochę pozostawiony.
widok ogólny:
   

Widok z miejsca dalszego, w dwóch fotkach (na jednej się nie mieści tym obiektywem, a nie chce mi się zmieniać...)
   
   

Przy okazji kilka rybek z obsady:
   
   

i oczywiście barwniaki, i kilka zdjęć młodych Teaniatus "Dehane" ..od Rukiegoi:
   
   
   
   
   

Mam też drugi (mały) zbiornik dla młodych. Tam podłoże w części z czarnego piasku bazaltowego z wybrzeża Włoch, fajna sprawa.
   
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Te młode z ostatniego zdjęcia. Jaka to forma kolorystyczna? Mają przepiękne płetwy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A to nie są P. pulcher?

Akwarium wygląda dziko i pięknie. Czasem zaniedbanie służy urodzie (naturalności) zbiornika.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(21-01-2013, 19:22 PM)Sverting napisał(a): Te młode z ostatniego zdjęcia. Jaka to forma kolorystyczna? Mają przepiękne płetwy.

U barwniaków wiele zależy od oświetlenia ( jak u wszystkich ryb słodkowodnych- barwa zależy od światła odbitego (inaczej niż u morskich). Najlepsze jest oświetlenie ciepłe ( np zobacz jak barwniak wygląda w oświetleniu zwykłą latarka (nie diodową).
Te młode są wyselekcjonowaną odmiana, ale w oświetleniu zwykłych świetlówek są "normalne" jak czerwonobrzuche. Może trochę b.dostojne i wysycone barwowo.

(21-01-2013, 19:44 PM)piotrK napisał(a): A to nie są P. pulcher?
Tak. Na fotce napisane zresztą.
(21-01-2013, 19:44 PM)piotrK napisał(a): Akwarium wygląda dziko i pięknie. Czasem zaniedbanie służy urodzie (naturalności) zbiornika.
Dzieki za uprzejmość. Ale wiem, że było "piękniejsze".
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Kilka nowych fotek
   
   
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
"Gąśżcz" wymiata Tongue
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak jak patrzę, to teraz dla barwniaków to oswietlenie 2x HQI 65Watt wystarcza w zupełności.
   
Kiedy im robię połednie, dodatkowa 1x150Watt po środku, to się chowają.
Jedna para (Nyete) zajęła polowe akwa (wręcz co do centymetra), a na drugiej gnieżdzi się dość zgodnie reszta.
Czyli jak może ro parka zajmuje dno o pow.55x106cm.
Obecne parametry.
pH 6.2
TwO 6 TwW 4
T 23.2
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
P.Taeniatus "Kienke"
   

   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dzisiaj trochę zmieniałem parametry automatycznej podmiany wody. A to istotne wg mnie. Obecnie mam 30dcm3 RO/doba i 3dcm3/doba kranówy-czyli w sumie jakieś 5% obj.zbiornika na dobę. /Co stanowi podmianę 1,5 razy objętość zbiornika na mc/. Stosuję też okresowe /kiedyś w automacie, obecnie stoi nie używana/ nawożenie roślin (głównie nawóz z zaw.żelaza i potasu).
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tak btw, może by przenieść temat do akwariów z pielęgnicami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości