• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwa 720L z filtracją sump (100L) _ Barwniakowo

#91
(23-10-2018, 08:08 AM)novi napisał(a):
(22-10-2018, 19:58 PM)tatakuby napisał(a): A gdzie zdjęcia gujenak? Smile
Gujanki (Guianacara owroewefi) są płochliwe. Mnie tolerują ale już do fotografowania nie chcą pozować. Zastanawiam się nad ośmieleniem ich przez dodanie jakiejś drobnicy np zwinnik złoty - czy to dobry pomysł czy też poczekać? Teraz są tam dodatkowo tylko kiryski tzw neonowe, aktywne tylko w nocy, i sturisomy.
Ja bym już nic do akwarium nie dokładał a płochliwość może być zbyt dużą ilością gatunków a baniaku. Tj. skalary i przede wszystkim kiryski które zajmują tą samą przestrzeń w baniaku czyli dno. U Mnie gujany były bardzo towarzyskie i nie płochliwe. Jaka masz temperaturę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
jak sie Owroewefi dogaduja z skalarkami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
tak, nic nie dodam. Temp.26`C. Gujanki nie lubią tylko gwałtownych ruchów od czasu tamtych problemów i związanych z tym podmianami i innymi robotami w akwa.
Ze skalarkami spokojnie, skalarki jak te psiaki chodzą za mną jak widzą, a nawzajem - gujanki i skalary - bez problemu, na razie.

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Czemu te gujany takie grube? Okrąglejsze niż Łojcowe dyski Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Akurat rano robiłem shrimp-mix i resztki dostały - teraz 2-3 dni głodówka. Specjalnie ich nie karmię, ot co skalary nie złapią, A i to co silniejsze gujanki wyjadają - chyba dlatego takie różnice w wielkości gujanek?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
manacapuru z młodymi
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Gratulacje. Będziesz odchowywał?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Super widok!Jak będziesz odchowywał młode to jestem na nie chętny:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Postaram się odchować. W 150L została sama mamuśka, ojca przeganiała. Dołożyłem jej korzeń z jajami od drugiej pary z akwa. Opiekuje się ładnie wszystkimi. Ciekawe, że przyprowadza młode tam gdzie sypię pokarm.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości