• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Herotilapia multispinosa

#31
piotrK napisal : "A że jego ryby są jakościowo lepsze, to więcej niż pewne" - ze tak spytam, lesze od jakich, i wogole dlaczego lepsze? Osobiscie uwazam ze u niego 60-70% w tych filmikach i fotkach to warsztat, jakbym potrafil TAKIE foty strzelac to mysle ze dal bym rade pokazac bardzo wiele, a tak to zostaje mi "tylko" podziwianie swojego akwarium priv. Nie sadze, by Lee byl jakims wybitnym akwarysta( choc oczywiscie jest specjalista), ale jest wielu rownie dobrych z brakiem umiejetnosci focenia i tu lezy ich problem, a jego sukces.
P.S. Tla BTN to jak dla mnie 50% klimatu w baniakach, bez nich jego 1300L bylo by raczej mocno przecietne. Widzialem ( jak i wy zapewne) takie tla w rzeczywistosci, co tu duzo gadac, nie uzyskam takiej glebi na 60cm, nawet na 80cm, no chyba te bede mial 120-150cm do dyspozycji. Jestem z wyksztalcenia plastykiem, znam to i owo na temat kompozycji, planow, perspektyw itd. Lee stosuje proste, acz skuteczne zabiegi, jak sie je zastosuje to sukces "niemal" murowany.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Mimo że te pielęgnice są dosyć popularne (choć przyznam się że nigdy się na żywo z nimi nie spotkałem), to bardzo mi się podobają. Bardzo lubię żółty kolor, a tu jeszcze w tak dużym stężeniu Big Grin Poza tym nie są bardzo duże i mają olbrzymie walory dekoracyjne Wink

Co do tła, to odgrywa ono bardzo istotną rolę, czasem nawet gdy w środku nie ma żadnych dekoracji, zbiornik wygląda na "wypełniony".
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Video 
Jak w temacie nie znalazłem do tego odpowiedniego działu więc wklejam tutaj Smile



Miodówki po raz 2 Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Bardzo fajne nagrania, zwłaszcza to drugie. Masz w akwarium niezły gąszcz, ryby muszą być Ci za to wdzięczne. Smile

Swoją drogą, te ryby zaliczane są obecnie do rodzaju Archocentrus.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
O sorki nie wiedziałem jestem początkującym , jak wpisuje ich nazwę polską to pokazało mi właśnie ta łacińską Smile Jak na razie nie mam dla nich nic oprócz pokarmu Tetry dla narybku pielęgnic ale muszę się postarać o artemię.
Jak na razie z obserwacji widzę że jedzą Smile

A co do roślin to nie ingeruję w ich rozwój Smile w naturalnym środowisku tez ich nikt nie przycina Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Ostrożnie z wychowywaniem dużej ilości młodych, wiadomo jak to z naszym rynkiem i potem można się zrazić ;-) A to jak pewnie już wiesz są dość płodne ryby. Powodzenia i miłych obserwacji.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(26-11-2012, 22:43 PM)Xander napisał(a): Jak w temacie nie znalazłem do tego odpowiedniego działu więc wklejam tutaj Smile

Wątek o A. multispinosus już mamy, więc przeniosłem posty.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Wczoraj przywiozłam nowe rybki Smile M.in. są to miodowe od Datora (jeszcze raz dziękuję!). Są prześliczne, powoli się przyzwyczajają do nowego domu. Póki co samiec jest bardzo płochliwy, samica trochę mniej. Ale są u mnie dopiero niecałą dobę, także muszą się oswoić Smile Mają bardzo intrygujące oczy, momentami ze złotych zaczynają się robić fioletowe.

Fotki:

   

   

   



A tu już samica miała dość i nakrzyczała na fotografa, żeby spadał Tongue

   
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
O, a to ja nie wiedziałem, że to już takie duże ryby. Wyglądają świetnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Piękne miodówki . Mei licze na fotorelacje w twoim temacie o akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości