• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hypselecara temporalis

#21
Załączam filmik na specjalne życzenie ViejiWink.
To ich ubarwienie w drugim dniu pobytu u mnie. Obecnie są ciemniejsze. Przebywają aktualnie jedynie z "super redami" ("greeny" przeprowadziły się do Kuby). Wczoraj złożyły ikrę, którą natychmiast wszamałyDodgy. Cdn.

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
O dziekiWink Super wybarwiony samczyk,wiesz moze dlaczego zjadly kawior?.Miales w swojej "karierze" dobrana pare tych ryb?Tez zjadaly ikre czy dalo rade cos odchowac?

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Wiele czynników może powodować żarcie ikry przez tarlaków.
Darek, znasz przeszłość tejże parki ?

Ładna parka. To jest jeden z gatunków do których wrócę gdy będę miał większy zbiornik.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
To są ryby od RafałaMMA.
Vieja, a Ty o tej porze, to nie w szkole?Tongue
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
W piatki koncze wczesniej (o 13,15)Wink więc siedze na forumSmile A jak hierarchia wyglada w tym akwarium? Rządza herosy czy raczej temporalisy?

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(25-05-2012, 15:58 PM)Vieja napisał(a): ...A jak hierarchia wyglada w tym akwarium? Rządza herosy czy raczej temporalisy?

(25-05-2012, 12:40 PM)dator napisał(a): Załączam filmik na specjalne życzenie ViejiWink.
To ich ubarwienie w drugim dniu pobytu u mnie. Obecnie są ciemniejsze. ...

Hierarchia ustala się troszkę dłużej i chyba ciężko coś napisać po tak krótkim czasie.
Druga sprawa to przy takim zagęszczeniu nie będzie pełnego i czytelnego obrazu hierarchii.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Generalnie rządzą temporalisy, zwłaszcza, że były w okresie godowym (tarłowymWink). Dzisiaj "super redy" próbują podchodzić do tarła, więc pozycje się wyrównują (tym bardziej, że osłabły więzi pomiędzy szmaragdami).
Wydaje mi się, że - przy porównywalnej wielkości - zawsze sewerum (nazwa pot.) będą ustępowały szmaragdowym, jednak szybszym, zwrotniejszym, z większym łbem i pyskiemBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
U mnie temporalis przegrywały z A. multispinosus Big Grin
Generalnie te ryby nigdy u mnie nie przejawiały jakichkolwiek zapędów do dominacji; były to typowe baranki nie wchodzące w drogę nikomu ( miałem je też kiedyś jakiś czas z ładną, dużą parką H. efasciatus)

Dla przypomnienia - filmik miodowych i samicy szmaragdy
http://jaguarbct.wrzuta.pl/film/5LdZtKRwH8N/miodowe
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wiadomo, że o pozycji ryby w stadzie decydują jej cechy indywidualne i uwarunkowania środowiskowe. W przypadku dojrzałych tarlaków kluczowym staje się naturalna potrzeba (imperatyw) odbycia tarła. Wtedy często dochodzi do "zmiany sił" w akwarium.
Ostatnio do pary nigrofasciatum z ikrą zmuszony byłem dorzucić młodziutką parę friedrichsthalli (dalej przyjmę dla nich nazwę roboczą - "tygrysy"Smile). Pomimo, że tygrysy były większe, przez pierwsze dni były zaganiane w róg akwarium (150x40x40cm, piach, kamienie). A jak wiemy, zebry są w tym doskonałe - zawsze walczą w tandemie. Już chciałem bidne tygrysy wyławiać, ale patrzę, a te złożyły ikrę. Natychmiast role się zmieniły do tego stopnia, że w ostatniej chwili wyciągnąłem spod kamieni całkowicie sponiewierane zeberki (swoje larwy same zeżarły). Teraz walczą o swoją pozycję (z dobrym skutkiemBig Grin) w innym akwarium.
Podobnych "nieoczekiwanych zmian miejsc" obserwuję sporo.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Masz nigrofasciatus, tak?
Jakie jest ich pochodzenie ? Pochwal się nimi, bo dawno nie widziałem ładnych (nie zmutowanych) zeberek.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości