• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc przy Azji

#41
zuczek222 - Parametry wody w zbiorniku poproszę na jutro wszystkie jakie możesz. I dowiedz się na jakiej wodzie trzymają w miejscu kupna ryb, kranówka, kranówce nie jest równa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Zbiornik
Ph 7-7,5
Gh 11
Kh11
Fe - <0,02 mg/l
NO2 - <0,01 mg/l
NO3 - <1 mg/l

Miejscowy kranowit taki jest i w sklepie
PH - 7,5-8
Kh - 16
Gh - 13
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Witaj. Palnąłem trochę z tym kranowitem (choć na ogół dużych różnic nie ma) - najpierw napisałem, a potem pomyślałem, że może trzeba będzie jechać gdzieś dalej, ale zdaję się ze 90% NDM-u (w tym oba sklepy zoo) to jedno ujęcie wody. Sklep na Paderewskiego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
To kupujesz 10 sztuk na początek i po przyniesieniu do domu wyrównujesz parametry minimum 2 godziny, najlepiej w czystym wiaderku i w akwarium, bo masz otwarte. Teraz tak, musisz pomyśleć nad roślinami pływającymi. Różdżyca sprawdza się znakomicie.
Postaraj się wybrać ryby bez kropek na ciele, czyste ładne paski.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Coś się rypło i u sunąłem niechcący ostatnie 2 posty żuczka, więc wklejam to z powrotem:

(10-01-2013, 10:36 AM)Christo napisał(a): Witaj. Palnąłem trochę z tym kranowitem (choć na ogół dużych różnic nie ma) - najpierw napisałem, a potem pomyślałem, że może trzeba będzie jechać gdzieś dalej, ale zdaję się ze 90% NDM-u (w tym oba sklepy zoo) to jedno ujęcie wody. Sklep na Paderewskiego?

zuczek222 napisał(a):Raczej wybiore się do Piotrka do LewZoo znamy się więc mam duże rabatyWink
Jestes z moich okolic że tak dobrze znasz rozkład sklepów napisz na PW

(10-01-2013, 11:18 AM)Killifish napisał(a): To kupujesz 10 sztuk na początek i po przyniesieniu do domu wyrównujesz parametry minimum 2 godziny, najlepiej w czystym wiaderku i w akwarium, bo masz otwarte. Teraz tak, musisz pomyśleć nad roślinami pływającymi. Różdżyca sprawdza się znakomicie.
Postaraj się wybrać ryby bez kropek na ciele, czyste ładne paski.

zuczek222 napisał(a):Pierwsze 10 diabłów sumatrzańskich własnie przechodzi wyrównywanie, różdżyca będzie w tygodniuBig Grin
Ile docelowo mam liczyć brzanek bo musze się w sklepie zapowiedzieć co i jak.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Killi czy do brzanek można będzie dać coś na góre i czy stadko 30sztuk będzie oki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Można dać na górę, pytanie czy tego chcesz? Wink
Tak, 30 sztuk. Później zdecydować musisz, czy chcesz dołożyć guraminy. Dla mnie nie jest to potrzebne, ale widzę, że bardzo chcesz. Wybrałbym gurami całujące ale zielone. A na dno pomyślimy Wink
Szok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Dajesz mi do myślenia Huh
A na jednogatunkowym też pozostać na 30 sztukasach, a tak nawiasem mówiąc nawet pierwszego dnia zwiedziły wszystkie zakamarki akwa, coś pięknego jak małe łodzie podwodna z napędem atomowymTongue
I jeszcze jedno jaką częstotliwość zarybiania przyjąć, 10 w tygodniu oczywiście monitorująć parametry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Przy 1-gatunkowym może być więcej... Oj zmieniasz zdanie Wink
Myślałem, że na dno coś damy, taka powierzchnia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Rozważam różne opcje i tyle, na dno to raczej nie bo brzany tam sobie szperają, dlatego zastanawiałem się nad góra ale czy stadko nie będzie podskubywać innych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości