• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc przy Azji

#71
(20-01-2013, 10:13 AM)Killifish napisał(a): Aby sprawdzić czy keramzyt zatwardza musisz sprawdzić keramzyt. Co do wody w akwa, to cierpliwości, a to sztuka w akwarystyce. Powoli, powoli i będzie tak jak być powinno. Nalej w szklankę (czyste szkło) wody w akwarium i w świetle dziennym zrób zdjęcie z góry mając szklankę na białym czymś położonym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
I jest ok.
Akwa spoko. Pomyśl o tym, aby do zdjęć dać coś pomiędzy belkę a zbiornik. Bo światło bije strasznie. Jakiś ręcznik duży czy coś.
Co z tym GH i KH w zbiorniku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Ph - 7,5
Kh - 10
Gh - 8

Jak krypty podrosną będzie lepiej Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
W kuble aby zwiększyć filtracje z 2 koszów wyleciał keramzyt a dałem 1,5kg=2,6l bioceramiki 1200 a na wlot trafiła gruba gąbka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Dalsze zmiany, również w obsadzie, a mianowicie do filtracji dołożyłem narurowca, zamiast belki ku końcu jest pokrywa ze spienionego PCV, akwarium troch zarosło i brzanki siedzą w strefie dolnej wychodzą tylko na karmienie i dlatego między innymi zostaną wymienione. Drugi ważny dla mnie powód to chęć dołożenia labiryntów a przy obecnej obsadzie byłoby ciężko.
Głównymi lokatorami będzie stadko T. heteromorpha myśle ze 40-50 sztuk a dostępne u mnie labirynty to T. leeri , T. microlepis , T. trichopterus , C. lalia, M. opercularis inne pewnie na zamówienie.
Da się z tego złożyć coś do kupy Huh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Dlaczego wymienione? Bo zajmują swoje naturalne miejsce w zbiorniku? Na górę możesz dać błędnikowce i nie będzie ciężko przy obecnej obsadzie, chyba, że podzielasz opinie super autora opisującego gurami w ostatnim MA, dawno takiego bubla nie czytałem!
Jeśli chcesz zmiany to zmieniaj, na moje poważny błąd...
Zależy Tobie na zbiorniku środowiskowym, czy szeroko pojęta Azja?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
A co proponujesz do brzanek strasznie podobają mi się klinowe i chętnie dodałbym coś z labiryntów, jak by było za ciasno mogę brzanki ewentualnie zredukować do 20
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Zdanie zmieniasz Smile Jak zdjęcia w avatarzeWink T. leerii z tych co masz dostępne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Wiem, wiem ale nie moja wina że podobają mi się oba gatunki, przejrzyj początek wątku tam się wahałem, a nie można by coś złożyć z brzanek i razborek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
Można, tylko ja wole 1 ławice, ale to twój zbiornik. Spokojnie możesz połączyć oba gatunki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości