• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc przy Azji

#61
Christo, przy takim zbiorniku, strefy także są wskazane. Uważasz, ze samce tego gatunku nie mają rewirów? Wink Ryby i tak siedzą w środku i na dnie, miejsca do pływania będą miały dość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Killi mam pytanie odnośnie wkładów filtracyjnych,mam 4 komory w górnej gąbka, a co dać do 3 pozostałych,obecnie keramzyt ale wyczytałem że może podnosić twardość więc zastanawiam się nad jego wymianą tylko na co?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
(19-01-2013, 01:20 AM)zuczek222 napisał(a): Killi mam pytanie odnośnie wkładów filtracyjnych,mam 4 komory w górnej gąbka, a co dać do 3 pozostałych,obecnie keramzyt ale wyczytałem że może podnosić twardość więc zastanawiam się nad jego wymianą tylko na co?

A co wyczytałeś ze swoich testów?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Podmieniam wode torfianką o Ph 4-4,5 Kh,Gh<1 a parametry w akwa stoją. Najłatwiej będzie zacząć od keramzytu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Po pierwsze. Parametry nie spadną od tak, a nie podmieniasz 70% objętości na raz, prawda?

Po drugie. Nie podmieniaj czystą torfianką a wodą spreparowaną na parametry które ustaliliśmy. Ewentualnie połowa torfianki, dodawanej stopniowo do zbiornika, pamiętaj jak różnica parametrów występuje>

Po trzecie. Nie słuchałeś Wujka i masz 30 sztuk od razu a teraz problem z wkładem biologicznym!

Po czwarte. Jeśli masz gdzieś ten keramzyt suchy, to zalej go wodą RO. Najlepiej zagotuj RO i zostaw dociśnięty a potem do zimnego RO i badaj czy podnosi.

Po piąte. Wkłady sprawdzone to dobrej jakości bioballe, ceramika BioCeraMax 1200 i niższe, wkłady Eheima i JBL <zawsze trzeba jednak sprawdzać przed użyciem czy nie podnoszą> Keramzyt sprawdzony, także jest ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(19-01-2013, 12:56 PM)Killifish napisał(a): Po pierwsze. Parametry nie spadną od tak, a nie podmieniasz 70% objętości na raz, prawda?

Po drugie. Nie podmieniaj czystą torfianką a wodą spreparowaną na parametry które ustaliliśmy. Ewentualnie połowa torfianki, dodawanej stopniowo do zbiornika, pamiętaj jak różnica parametrów występuje>

Po trzecie. Nie słuchałeś Wujka i masz 30 sztuk od razu a teraz problem z wkładem biologicznym!

Po czwarte. Jeśli masz gdzieś ten keramzyt suchy, to zalej go wodą RO. Najlepiej zagotuj RO i zostaw dociśnięty a potem do zimnego RO i badaj czy podnosi.

Po piąte. Wkłady sprawdzone to dobrej jakości bioballe, ceramika BioCeraMax 1200 i niższe, wkłady Eheima i JBL <zawsze trzeba jednak sprawdzać przed użyciem czy nie podnoszą> Keramzyt sprawdzony, także jest ok.

Odn.1 Mierzymy i czekamyBlush
Odn.2.Oki, będzie mieszanka Ph 6-6,5
Odn.3.Zarybianie było prawie 2 tyg. 3x10 sztuk i problemu z parametrami nie mam chodzi mi o twardość np:NO2-0 NO3<5
Odn.4.Właśnie chodzi o to że nie mam
Odn.5.Myśle żeby dać 2x ceramika,1x biobale, 1x gąbka, na wlocie prefiltr

Czy spora ilość świderków może podnosić twardość?
Jakiej firmy biobale szukać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
1. czekaj
2. możesz dać trochę samej torfianki a reszta 6,5
3. twardości to nie NO3 i NO2. a KH i GH Wink Jak masz NO2 0 to masz dojrzały zbiornik, co nie dziwi, jak masz NO3 <5 to masz dojrzały zbiornik, co również nie dziwi Smile
4. to weź z filtra albo kup taki sam
5 Nie myśl na razie, podaj KH i GH w akwa Wink

Spora ilość? No z 3 tysiące zapewne tak Wink
Nie szukaj, podaj parametry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Ph - 7,5
Kh - 10
Gh - 8
Poczekam kilka dni i zobaczymy czy parametry się utrzymują
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Aby sprawdzić czy keramzyt zatwardza musisz sprawdzić keramzyt. Co do wody w akwa, to cierpliwości, a to sztuka w akwarystyce. Powoli, powoli i będzie tak jak być powinno. Nalej w szklankę (czyste szkło) wody w akwarium i w świetle dziennym zrób zdjęcie z góry mając szklankę na białym czymś położonym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Kilka fotek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości