• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc przy Azji

#31
Oki tak zrobie,dziś byłem po gline wiec kulek z torfem narobie i zasile podłoże, co do obsady jednak chyba zdecyduje się na T. espei lub T. heteromorpha więc poprosze o jakieś sugestie w tym kierunku
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Są identyczne jak przy poprzedniej propozycji, a nawet zejść należy niżej z parametrami. Ja bym nie zmieniał obsady...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
A co byś powiedział na brzanke pięciopręgą jako główny punkt zaczepienia, czy lepiej pozostać przy sumatrach, bo człowiek to zaraz by chciał wszystko na razBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Zostań przy pierwotnym pomyśle, nie będziesz żałował z borneańską. Na prawdziwą jazdę z kwasem <pH 3> przyjdzie czas właśnie przy P. pentazona. Ogólnie z tymi rybami też mamy galimatias, zobaczcie na zdjęcia: http://www.akwa-mania.mud.pl/ryby/ryby/r...azona.html

http://www.seriouslyfish.com/species/puntius-pentazona/ penta – pięć, z greki

http://www.seriouslyfish.com/species/puntius-hexazona/ hexa – sześć, z greki

Podobne, ba identyczne... zwrócić warto uwagę jednak na małą czarną kropkę u podstawy płetwy grzbietowej u P. pentazona Wink
I jakie ryby mamy w sklepach? Dziękuję, nie mam pytań Wink raczej P. hexazona, czyli co brzanka sześciopręga? TAK Smile No nie, tak określa się obecnie w polskim internecie i sklepach Puntius johorensis, bo się ktoś pomylił i wszyscy "kopiuj - wklej", to samo na allegro i jeszcze piszą, że z Malezji jest ryba indyjska. dobra, starczy wywodu... Smile Zostań przy "sumatrzańskich" Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Killifish możesz napisać czy opisy z 2 i 3 linku są coś warte czy tylko ktoś fotki odwrotnie wkleił. ja mam rybę z 3 (fotka) i mam nadzieję, że nie zrobiłem z siebie publicznie głąba i jest ona z Malezji (tzn jest malezyjska). Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
dziadostwa bym nie wkleił na tak poważne forum Wink tak są godne zaufania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
A więc zaczynajmy z obsadą bo ja wode zakwaszam i jak tu ryby po sklepowym kranowicie dawać. Lepiej niech w tym zbijaniu uczestniczą.

A więc sumatry mysle że 25-30 sztuk bedzie oki, zaproponuj coś z labiryntów i ewentualnie na dół, może być po kilka propozycji żeby było w czym wybierać

I awaryjna obsada z w/w rozborkami, bo też są śliczne i narazie są na równi z sumatrami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Pierwsze brzanki, potem reszta... cierpliwość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Oki ile sztuk, jednak zarazisz Mnie brzankamiWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(09-01-2013, 19:48 PM)zuczek222 napisał(a): A więc zaczynajmy z obsadą bo ja wode zakwaszam i jak tu ryby po sklepowym kranowicie dawać. Lepiej niech w tym zbijaniu uczestniczą.

A więc sumatry mysle że 25-30 sztuk bedzie oki, zaproponuj coś z labiryntów i ewentualnie na dół, może być po kilka propozycji żeby było w czym wybierać

I awaryjna obsada z w/w rozborkami, bo też są śliczne i narazie są na równi z sumatrami.

Ja bym dał je z kranówki do kranówki, a potem wszelkie manipulacje zgrał z podmianami wody. Tak liczne stadko (co cieszySmile) i tak pewnie trzeba będzie kupić na raty, więc zarybianie i tu będzie można rozłożyć w czasie. Sam z ciekawością czekam na propozycje uzupełnienia obsady.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości