• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc przy Azji

#21
Troche lepszeConfused
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Jest dobrzeSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To stan obecny który potrzebuje jeszcze wielu zmian i dopieszczenia ale od tego mam właśnie ten wątek i forumowych fachowców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Obyś tylko nie przekombinowałWink. Zaczynają mi się podobać niższe kryptokoryny - akwa od razu "zalatuje" AzjąSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Zielicho świeże musi trochę odbiś żeby coś z nich utworzyć,jutro wyskoczę po glinę i kulki z torfem zrobię krypty to lubią i do tego jeszcze cienkie gałązki i jakiś wstępny zarys będzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Dobrze jest... <cierpliwie powinieneś poczekać do wieczora i dodać zdjęcia dobre. Nie pali się... akwarystyka to cierpliwość Wink <czekam na armatę torfową w odpowiednim temacie>
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Oki wieczorem wybiore się do piwnicy i klikne kilka fotek, wiele się nie rózni od innych, tyle że ja na górze mam trójnik i rure w bok w którą wlewam sobie kilkanaście litrów wody i wtedy kapie sobie swoim rytmem, dolewam wodę raz dziennie. Redykcje na dole mam zrobioną w bok dzieki czemu zyskałem 10cm odstojnika gdzie skapując woda pozostawia większość paprochow.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ostatnie fotki przed zmianami, jutro kumpel wpadnie po obecnych mieszkańców.
Mam problem z lepszymi fotkami bo przy otwartym zbiorniku mam ogromne rozproszenie światła co wpływa na jakość zdięć.
Na fotkach widać lekkie znętnienie po torfiance.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Z rana poszedłem po porcje torfianki po pierwszych 20 l woda zrobiła sie o wiele jaśniejsza, zmętnienie ustało, parametry spadły
Ph 4,5
Kh,Gh <1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Zatem teraz dolewaj z głową torfianki, a potem ustal sobie proporcje aby parametry w zbiorniku były na poziomie 6,2-6,6 pH, GH do 6, Kh od 1-4. Czyli z praktyki w bańce 5 litrowej 2/3 torfianki 1/3 kranówki ostałej kilka godzin i mieszasz, po godzinie robisz test tej wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości