• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy zbiornik i Proporce [144L]

#1
Witam serdecznie. Kolega z mojego rodowitego forum, polecił mi cochlidae.pl, więc o to i jestem.
Jeśli post mój jest nieprawidłowy, proszę mnie poprawić, z góry przepraszam.
Za jakieś max 3 miesiące kończę, swoje mieszkanie - w końcuBig Grin Zamierzam wystartować z dwoma zbiornikami 144L i 126L
Poczytałem i zainteresowałem się, tymi dwoma odmianami i Afryką, .wodami Kamerunu i południowo-wschodniej Nigerii
Rybki które chcę hodować to;
Proporczykowiec błękitny - Fundulopanchax sjoestedti
Proporczykowiec Scheela - Fundulopanchax scheeli
Mam te 2 zbiorniki, ale chcę zacząć od 144L tj 80x45x40..
Hodując ramirezki nabyłem filrt RO, wymagały ode mnie tego.
Chciałbym stworzyć biotop w owym akwa rodu z Afryki i potrzebuje informacji.
-Jakie najbardziej popularne roślinki mam się zaopatrzyć, które oczywiście występują w naturalnym środowisku, a są dostępne u nas w sklepach.
-Ile mógłbym zmieścić haremików proporczykowców w moim zbiorniku, mam na myśli 1+3,
-Jakie inne rybki mógłbym z nimi trzymać.
Interesuje mnie,
-Jakie najlepiej zastosować podłożę, dostępne na rynku, odpowiadające naturalnemu środowisku,
-Jakich materiałów użyć do dekoracji akwa, żeby jak najbardziej zasymulowac ten biotop.
Temperaturę wody w akwarium mam w granicach minimum 17-18 do 25 w lecie.
Mam kilka książek bardziej o ogólnej tematyce, i staram się nabrać jak najwiecej informacji z forów co mi bardzo ułatwia, dlatego zgłaszam się o pomoc.
Drugie akwa mam 126L i jeśli osiągnę sukces, to natychmiast stawiam drugi zbiornikWink
Będe chciał gęstej roślinności i wielu kryjówek w tym akwarium, na pewno będę delikatnie nawoził roślinność i robił przycinki,
na pewno spróbuję inkubować ikrę w osobnych małych akwariach, jeśli uda mi się dojść do tego poziomu, na pewno wiem czego chcę i zależy mi
bardzo na fachowych informacjach i wskazówkach. Dodam, że w tym mieście(Rzeszów) trudno o proporczykowce, więc tu tez pytanie o pomoc w ewentualnym sprowadzeniu rybek, a co najmniej gdzie ich szukać, może są wśród nas jacyś hodowcy, chętnie kupię od nich rybki w odpowiednim czasie za dobrą cenę.
Mam około 2 miesiące niczym skończę remont i chce skompletować informację, odpowiednio wcześniej się przygotować i moje akwarium do zasiedlenia rybkami, roslinkami.
Proszę o porady i wskazówki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Biotop proporczykowców w mniejszym lub większym stopniu wygląda tak Smile
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jesteś zainteresowany dodaniem do nich jakiś barwniaków?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
wiesz, jestem otwarty na propozycję, jeśli w 144 L mógłbym trzymać powiedzmy harem 1+3 + para Barwniaków to grubo się nad tym zastanowie, zawsze chciałem mieć te rybki..
cały czas myślę nad obsadą..
144L
harem proporczykowców 1+3 nad jednym z większych gatunków myślę, jeszcze nie jestem zdecydowany
+ para barwniaków.. chyba że zmieszczę coś jeszczę, nie chce za duzo i nie chce za mało rybek..
Czy dobrze te rybki współpracują ze sobą ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Spokojnie barwniaki możesz. Smile Tylko wtedy pamiętaj, że nie żadne soile czy żwirki na dno, które Ci proponują na forum o proporczykowcach tylko drobny piasek. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
a dlaczego tak ?:> drobny żwirek, ciemnego koloru chciałem zastosować
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bo piasek jest potrzebny barwniakom do trawienia i regulacji pracy jelit, do naturalnego pobierania pokarmu(jak ziemiojady) oraz piasek umożliwia im typowe dla barwniaków zachowania tarłowe(jak budowa kryjówek i w tym celu specjalne przekopywanie dna).
Żwirek zostaw do posypywania oblodzonego chodnika. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
hehe Smile przekonałeś mnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości