• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Świetlówka podkreślająca kolor niebieski

#1
Witam wszystkich, bardzo proszę o poradę - jaką świetlówkę wybrać, aby podkreślić kolory pielęgnicy niebieskołuskiej? Obecnie świecę tylko 30w Navara 1150 lm - daje różowe światło, chcę dokupić drugą świetlówkę pytanie jaką?
Początek przygody z nikaraguańskimi - 450l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(05-01-2013, 12:04 PM)Dawidziak napisał(a): Witam wszystkich, bardzo proszę o poradę - jaką świetlówkę wybrać, aby podkreślić kolory pielęgnicy niebieskołuskiej? Obecnie świecę tylko 30w Navara 1150 lm - daje różowe światło, chcę dokupić drugą świetlówkę pytanie jaką?

Nie znam linii świetlówek NAVARA... znam Narva Wink Podejrzewam że masz Lumoflor.

Philips Aquarelle (typowe niebieskie oswietlenie) >> http://www.libra-zoolamp.com.pl/componen...895mm.html

Da Ci typowe zimne, niebieskie swiatło. Połączenie Lumoflor + Aquarelle da Ci mniej więcej taki efekt (bardziej niebieski będzie) >> http://img64.imageshack.us/img64/7678/aqua800.jpg

Tak w ogóle to twoja świetlówka jest typowa roślinna. Wspomaga wzrost roślin (glonów też).

Ja na twoim miejscu (jeżeli nie masz roślin) kupiłbym sobie jakąś świetlówkę z barwą 865 zamiast tej co masz. Np Sylvanie Luxline plus. Niebieskie łuski by były ładnie podkreślone, a ryzyko wystąpienia glonów mniejsze. W razie pojawienia się dużej ilości brązowych glonów trzeba by było tylko coś dołożyc do tego. Np drugą taką samą. Nawet o mniejszej mocy.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czyli polecasz barwę 6500 K - czyli zimną, dobrze rozumiem?
Początek przygody z nikaraguańskimi - 450l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(05-01-2013, 16:01 PM)Dawidziak napisał(a): Czyli polecasz barwę 6500 K - czyli zimną, dobrze rozumiem?

Powiem tak. W jednym baniaku stosuję 10w/40l akwarium, światło o barwie 865(no zimnawa jest). Podłoże i rośliny czyste od glonów. Niewielka ilość glonków zielonych na korzeniach i szybach (brak glonożerców). Szyby tak w ogóle raz na miesiąc by wypadało przetrzeć. Wcześniej stosowałem tu 827, ale kolory ryb i roślin były blade. W 865 niebieski u ryb fajnie widać. Widziałem twój inny wątek z krasnymi w temacie. Ja bym się bał glonów w połączeniu roślinnej z czymkolwiek innym. Czy to 865 czy aquarelle. Wzrośnie moc, barwa się dopełni, roślin brak Smile
Edit: Ja bym na twoim miejscu zmienił tą co masz na 865 i obserwował.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości