• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Jezioro Edwarda i Jerzego] Haplochromis aeneocolor

#21
Panowie trzymajcie je jak najdłużej i proszę dajcie znać jak wam się znudzą - trzeba utrzymywać taką piękną grupę rozrodczą i znaleźć kolejnego hodowcę tego gatunku Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Piękna gama barw!

Chwalicie się samcami, a może więcej zdjęć samiczek ? Big Grin
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Krzysiek, wątpię żebym szybko je wymieniał. Rodzicom u których stoi akwarium strasznie się te ryby podobają. Ryby są bardzo aktywne i są prawdziwą ozdobą salonu, a karmienie to istny szał Smile Moja mama do teraz wspomina, że gdy wpuściłem ryby do akwarium to od razu pomyślała: "znowu takie szare ryby przytargał" (wcześniej były muszlowce), a tu taka metamorfoza Wink

Pley, z samiczkami wiadomo jak jest - gotują, sprzątają i niańczą dzieci Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
No to i ja odważę się zaprezentować swoje diabełki, mam je może z 2 tygi i już zakochałem się w nich bez pamięci. Są przepiękne mega kolorowe a zdjęcia może w połowie oddają ich barwy. Są młodziutkie, samce może mają w maksie 4 - 5 cm a samiczki może po 2 cm. Mam ich 8 z czego wyszło że jest 4 samców, ryby pływają w akwarium 300l - 120x50x50


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Mam pytanie, jakiej wielkości są wasze dorosłe Haplochromisy ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Cześć
Twój samiec na ostatnim zdjęciu bardziej przypomina P. nyererei. Czy trzymasz oba te gatunki? Mój samce tego gatunku dorastały do 9 cm.
Czy Ty trzymasz je z gurami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Zastanawiam sie czy nie postawić zbiornika dla tych gęgaczy i mam kilka pytań, bo jakos trudno znaleźć o nich info. Czy zbiornik 80x35 będzie wystarczający? Domyślam sie ze woda raczej zasadowa, a jak z twardością?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Zasadowa, średnia twarda. 80x35 to stanowczo za mało. Samce są zadziorne, napastliwe wobec samic. Nie próbował bym z nimi w niczym poniżej standardowej 240. Jako nastolatek miałem 1+3 w akwa 120x40x40 i samiec rozstawiał samiczki po kątach. Jak któraś się ruszyła to z 80cm potrafił dolecieć z zalotami. Oprócz hapci w akwarium pływały jeszcze Pseudotropheus acei i yellowki. Może sytuacja by wyglądała inaczej gdyby w akwarium pływało coś, co byłoby w stanie utemperować pana yellow belly.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ok, dzieki! Odpuszczam wiec.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Nie odpuszczaj ich z radaru i jak będziesz miał większy baniak to bierz. Polecam, bo są bardzo fajne skurczybyki, bardzo aktywne i cały czas jest ruch w akwarium. Kolory bajka :-)
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości