• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada akwarium ok. 160l (custom).

#21
Jest in+ Smile Jak to niewiele trzeba - piasek zamiast żwiru i już akwarium wygląda lepiej. Pamiętaj nie nazbierać zbyt "klockowatego" drewna, a raczej lekkie gałęzie grubości palca do grubości nadgarstka - z plątaniny pielęgnice będą najbardziej zadowolone, a co więcej, zapełnisz górę akwarium.

Wywal te paskudne plastikowe rośliny i poproś na forum kogoś o np. nurzańca, albo inną trwałą zieleninę której nie powinny skonsumować Herosy.

Mniej karm ryby. Akary masz pięknie ubarwione, ale zdecydowanie za grube.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#22
Tak tak, wlasnie taki mialem zamysl z korzeniami. Chcialbym im zafundowac cos na ksztalt korzeni mangrowca Wink
Rosliny terz wywale, bo faktycznie sa brzydkie. Zamierzam dorwac troche rogatka, bo herosy ogryzaja te lisciaste, jak zajac salate Wink
Co do nurzanca, to zobaczymy, co uda mi sie zdobyc... Jeszcze na lustro moze cos plywajacego, ale nieco wieksze niz rzesa, bo rzese pewnie tez wchlona, razem z pokarmem.

No i jeszcze planuje zmiame w sprzecie, a konkretnie oswietleniu. Obecnie mam Glo Sun 20W T8 i druga zwykla Philips Daylight 18w. Te chce zmienic na PowerGlo, o temp. swiatla 27000K. Wg opisu jest to zestaw polecany dla pielegnic, niby. Korzysta ktos z takiego zestawu i moze potwierdzic ?

Co do karmienia, to dostaja zarcie 2x w ciagu dnia. Rano tresciwe, a wieczorem spiruline. Myslisz, ze to za czesto? A moze one z jajami plywaja, bo widzialem, ze co u rusz ktores sie tluka, a potem robia podchody do innej sztuki Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#23
Częstotliwość karmienia mi niewiele mówi, ale moim zdaniem należy zmniejszyć ilość podawanego pokarmu. Co to znaczy "treściwe"? I w jakich ilościach? Nie masz tych ryb dużo, nie ma co przesadzać.

Żeby utrzymać jakąkolwiek zieleninę przy Herosach musisz zacząć podawać im prawdziwą zieleninę, tak chyba pisał o nich qbsztyk - inaczej tak czy siak będą podgryzać rośliny w akwarium. Rogatek tym bardziej ;-)

Oświetlenie mam u siebie od jakiegoś czasu: 1x 6500K (czyli coś jak daylight) z przodu i z tyłu Philips aquarelle (chyba 10 000K). Na początku wydawało mi się zbyt "różowo" ale teraz jestem zachwycony - akwarium wygląda na "czyste" w porównaniu do dwóch 6500K. 27 000K będzie świeciła na niebiesko - zostawiłbym takie światło dla miłośników morszczyzny i głębin Tanganiki ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#24
Tresciwe, czyli pokarm na bazie miesnym. Wczesniej dostawaly kostke mrozonego krylu, a teraz dostaja Tropical Cichlid and Arowana.
Jak wzejda byliny bede im podawal mlecz i babke, ale teraz to musialbym salatka chyba pasc... Kupna. Tylko obawiam sie ich reakcji na te sypane warzywa z warzywniaka. Czlowiek zniesie sporo, ale ryba mala jest i metale ciezkie szkodza jej znacznie bardziej.
Za jakis czas zmienie im pokarm na cos innego, aby nie mialy monotonii. Latem pewnie tez troche owadow dostana Wink
Co do ilosci, to staram sie podawac im malo, chociaz nie wykluczam, ze przedabrzam. Trzy szczypty to duzo?.. Zrobie im czasami głodówki.
Dzieki za podpowiedzi Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#25
Czyli Twoje ryby karmione są tylko suchym, bo tak zrozumiałem?
Jak one wyglądały na początku? Dziwi mnie to, bo używałem Cichlid & Arowana długi czas i nigdy moje ryby tak nie wyglądały.

Ewidentnie są grube, a szkoda bo A. pulcher są jednymi z najładniejszych akar, a te ryby mają potencjał Smile

Jeżeli chodzi o akwarium, to jestem podobnego zdania co Piotrek; dobrze, że zmieniłeś podłoże. Akwarium prezentuje się teraz o wiele lepiej, a rybki bedą teraz szczęśliwsze
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#26
Co do swietlowki, to sun glo ma tmp. 4800K. Dlatego chce dolorzyc Power Glo, wlasnie ze wzgledu na niebieska barwe. Tylko troche przedobrzylem z tymi Kelvinami Wink Power ma 18000.. Natomiast ta obecna moja Daylight ma chyba w okolicy 5000-6700. No i za duzo luxow, wydaje mi sie.
A, no i intryguje mnie jeszcze filtr hydroponiczny - wwarunki mam, bo nad aqua mam dwie polki z kwiatami - az sie prosi o hydro Wink Tylko na razie inwestycje wstrzymane, bo sa inne, wazniejsze wydatki.

Pley: tak, od niedawna jada na suchym. Wydaje mi sie, ze one od poczatku byly takie oble... Jak ogladalem foty w prezentacjach, to nie widzialem wiekszych roznic w brzuchach, ale moje oko bywa breszczate, wiec moze akurat zle spojrzalem... Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#27
Emm... Czy mam już szykować naupilusy? Wink

Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#28
Dziwi mnie że wszystkie A. pulcher, które widziałem na tym forum są takie "jasne". Moje w okresie godowym są ciemne, w kolorze ciemnego grafitu, pasy są czarne i do tego obrzeże płetwy grzbietowej świeci na pomarańczowo jak neon. Na zdjęciu samica jest już jaśniejsza od tego o czym mówię niemniej widać jeszcze resztki ubarwienia godowego.


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Podziękowania złożone przez:
#29
Może jeszcze do końca się nie wybarwiły... To są młode osobniki i jeśli to jest przygotowanie do tarła, to będzie chyba drugie ich tarło (pierwsze, jak pisałem, zeżarły). Zauwazyłem, że moje dość często zmieniają kolor - nie pamiętam, czy na filmiku uchwyciłem (nie chce mi się całości oglądać Wink), ale pływa u mnie jedna praktycznie cała siwa z kropką jedną. Trochę mniejsza od pozostałych, zwykle trzyma się na uboczu, więc chyba pójdzie do oddania, razem z osobnikiem czwartym, który "demoralizuje" mi parkę Wink

W jakim wieku/rozmiarze jest ten osobnik z fotki? Moje mają po ok. 6-7cm brutto (kiedyś spróbuję odłowić sztukę, to zmierzę linijką dokładnie).
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Podziękowania złożone przez:
#30
(15-01-2013, 11:54 AM)Martinezio napisał(a): W jakim wieku/rozmiarze jest ten osobnik z fotki? Moje mają po ok. 6-7cm brutto (kiedyś spróbuję odłowić sztukę, to zmierzę linijką dokładnie).

Nie męcz ryb Tongue

To samica i ma ok 7.5 cm, samiec ma 9.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości