• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Termometr elektroniczny

#6
(03-01-2013, 01:03 AM)Drizzt napisał(a): aarset, bardzo ciekawy pomysł. Czy mógłbyś coś więcej o tym urządzeniu powiedzieć? Nie znalazłem w necie żadnego większego opisu. Po tym co przeczytałem to ja sobie to wyobrażam tak: mamy pudło z gniazdkiem do którego możemy podłączyć np. grzałkę. Dodatkowo z pudła wychodzi na kablu czujnik, który mierzy temperaturę i gdy ona osiągnie ustawiony poziom to wtedy w w/w gniazdku pojawia się napięcie i wpięte urządzenie zaczyna działać, tak? Jeśli tak to ciekawe cacko i nie tylko w akwarium by się mogło przydać: )
A czy ten wyświetlacz służy tylko do ustawienia progu czy również pokazuje aktualną temperaturę? Pytam bo o weryfikacji pracy grzałki pisałem tylko jako przykład przydatności termometru. Innym byłoby np. lato w trakcie którego dobrze wiedzieć, czy w akwarium nie jest za gorąco...
Chyba żeby wtedy kupić drugi taki czujnik co by włączał wiatrak gdy za gorąco: )
Drizzt, jest dokładnie tak jak napisałeś. Po naciśnięciu i przytrzymaniu lewego przycisku, za pomocą pokrętła ustawiamy zadaną temperaturę. Po jego zwolnieniu na wyświetlaczu pojawia się aktualna temperatura wody w zbiorniku.
Można też kupić tzw. odwrotny termostat, który po osiągnięciu maksymalnej zadanej temperatury załączy nam wiatraki, które będą pracować aż do momentu ochłodzenia wody do ustalonej wcześniej temperatury.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Termometr elektroniczny - przez Drizzt - 01-01-2013, 22:46 PM
RE: Termometr elektroniczny - przez Killifish - 02-01-2013, 00:23 AM
RE: Termometr elektroniczny - przez aarset - 02-01-2013, 16:13 PM
RE: Termometr elektroniczny - przez Drizzt - 03-01-2013, 01:03 AM
RE: Termometr elektroniczny - przez aarset - 03-01-2013, 07:17 AM
RE: Termometr elektroniczny - przez Killifish - 03-01-2013, 01:27 AM
RE: Termometr elektroniczny - przez Kris1984L - 03-01-2013, 12:17 PM
RE: Termometr elektroniczny - przez Drizzt - 04-01-2013, 11:26 AM
RE: Termometr elektroniczny - przez Kris1984L - 04-01-2013, 20:09 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości