• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zawory z zaciskami do TETRA EX

#1
hej
nie wiem czy używaliście tych filtrów ale nie polecam. jeżeli nie rozmontowujesz filtra wszystko jest OK. Natomiast jakiekolwiek odłączanie, przerwa w pracy lub ponowne uruchamianie filtra wiąże się z pękaniem zaworów na wężach. Konstrukcja tego elementu jest bardzo słaba. Kupiłem 4 nowe sztuki żeby móc założyć dwie nie wadliwe. Filtr jest OK natomiast ten element to bardzo słaby punkt całego produktu jakim jest filtr kubełkowy.
Poniżej zdjecie tego elementu z sieci

[Obrazek: f4a405ed86b0541d0b63a89d095b909890x90.jpg]

To taka moja uwaga - filtr użyuwam już 4 lata ale zaworków wymieniłem w międzyczasie 6 szt.

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Krzyśku, ja też używam tego filtra od mniej więcej takiego czasu i moje zaworki są całe od momentu zakupu Smile ale od samego początku staram się być bardzo delikatny przy ich obsłudze, bo czytałem już przed kupnem o tym problemie i w sumie bardzo rzadko je w ogóle ruszam.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
ta, te zawory to lipa, u mnie po okołu 2 miesiący od kupna jeden zaczął cieknąć. Stwierdziłem, że gwarancja jest i koniec - w imię czego mam dokładać się jeszcze do i tak kosztownego zakupu, po miesiącu dostałem filtr z nowymi zaworami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chyba jednak wszystko zalezy od modelu, mam Tetra Ex 1200 od.....od 5-6 lat, mialem w tym okresie kilka restartow( 1 tygodniowych przerw w pracy filtra), u mnie te zawory sa OK, wytrzymuja, ale jest inny problem, nie wiem czy i wam sie to zdarza, u mnie swiezo zalany filtr po restarcie akwarium odpowietrza sie w nieskonczonosc, obecnie po 2 tygodniech wciaz co jakies ( nieregularnie) 40 min jakby cos w wirniku sie dzialo, po chwili w deszczownicy wylatuje chmura drobnych bombelkow. Generalnie to mi to jakos specjalnie nie przeszkadza, nie mniej to nie jest jakis tam Eheim pulsacyjny i nie powinno miec to miejsca. W skali od 1-10 dalbym temu kublowi mocne 7,5.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam.
Ja też mam EX1200 i sobie chwale na razie mam go jakieś pół roku ale wszystko jest ok, a na początku dość sporo go rozkładałem, bo kombinowałem z wkładamiSmile a zaworki no na pewno trzeba do nich trochę serca, nic na siłęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Miałem Ex700 (używany) z uszkodzonymi zaworami.Kupiłem nowe i nie miałem problemu ze 2 lata a teraz kubeł oddałem znajomemu i chodzi już ok. roku z tymi samymi zaworami.Problem z odpowietrzeniem miałem ale machnołem nim kilka razy na boki i podpompowałem i po ok. 15-20 min. był odpowietrzony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Linf, ja nie mam niestety mozliwosci przekrecenia tej 1200-tki, nie dosc ze w szawce miejsca na styk, to ciezkawy nieco jest to filterekSmile, jak napisalem, mnie ekspolozja bombelkow raz na jakis czas nie przeszkadza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja tez połamałem te zawory, ale od strony filtra ( to co sie przykręca).
Jakoś to ustawiłem, że nie cieknie i filtr działa już chyba 8 rok bez wymiary jakiejkolwiek części.

Jak widać. Tetra nie popisała się serią EX
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ta seria chyba rzeczywiscie byla wadliwa od poczatku, na te filtry byly spore rabaty, dobre promocje, chyba za wczasu wyczuli ze cos niedopracowali. Tetra to niby ogromny koncern, wlasnie, moze zbyt duzy. Osobiscie niby jestem w miare zadowolony, ale drugi raz bym Tetry nie kupil ( sprzetu), jest wielu innych dobrych "graczy" na rynku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja osobiście na Tetre nie narzekam i jeśli miałbym kupować nowy kubeł to rozważyłbym jej kupno.Ja natomiast nie kupię nic co nosi nazwę Aquael no poza kaskadami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości