• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Drobnoustek obrzeżony (Nannostomus marginatus) wyskakuje z akwarium

#11
Tak jak zapowiadałem zabrałem się za zabezpieczenie otwartego zbiornika przed ryzykiem związanym z niekontrolowanym opuszczaniem zbiornika przez rybcie Usmiech Stwierdziłem, że przykrycie szkłem wiąże się z kilkoma niedogodnościami (ciężar, szkło zachodzące nalotem po jakimś czasie, stosunkowo niewygodna obsługa zbiornika itp.) i postanowiłem nakryć zbiornik siatką a dokładnie...
Kupiłem w Castoramie plastikowe czarne kątowniki a w lidlu czarną moskitierę na okno. Podzieliłem zbiornik na dwie części i w planach zrobienie dwóch ramek ze wspomnianych kątowników na które będzie naciągnięta siatka (moskitiera). Wykonałem jedną ramkę dwa tyg temu i okazuje się, że ramka przeszła pozytywnie test, tzn plastikowa ramka nie wygina się pod wpływem ciepła płynącego z belki oświetleniowej, jest wymiana powietrza pod i nad siatką, wygląda estetycznie i ściąganie oraz zakładanie nie sprawia żadnego problemu.
A teraz fotka opisanej ramki.


Załączone pliki Miniatury
   
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Bardzo ładnie to zrobiłeś.
Koszt całości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(25-05-2013, 22:54 PM)Killifish napisał(a): Bardzo ładnie to zrobiłeś.
Koszt całości?

Aaa właśnie zapomniałem napisać, koszt kątownika 3 zł (potrzeba na dwie ramki 8 szt) koszt moskitiery 9,90 zł czyli na cały zbiornik 33,90 zł + klej (ja miałem więc nie kupowałem). Mój zbiornik ma wymiary 120x60 materiał, który zakupiłem wystarczyłby natomiast na zbiornik o wymiarach max 150x100 lecz to kwestia kupienia większej lub więcej moskitier.
Jeszcze jedna kwestia estetyczna, jeżeli zbiornik jest zalany po samą krawędź to ramka powoduje, że nie widać lutra wody i co za tym idzie linii na szkle i nawet jak woda trochę odparuje to tego nie widać.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wyżej wymienione odmiana Rio Negro ma wyżerkę Smile
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości