• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [120l] [Azja]

#11
(30-12-2012, 16:45 PM)soltarus napisał(a):
(24-12-2012, 15:52 PM)Zimna Zośka napisał(a): Naładowałem piasek kulkami gliniano-torfowymi, chyba rośliny to lubią, oby się rozrosły bo marzy mi się tam busz Wink

Mnie ciekawi czy rośnie Ci pistia bez nawożenia przy tak słabym oświetleniu. Ogólnie to roślina która strasznie lubi azot i fosfor i nieograniczoną ilość światła. Ja ze swoją walczę w dwóch baniakach. Jeden to ogólniak z tendencją na zieleniak (zielono aż miło. Rodzaje glonów które mam mogę przez sen wymienić) co2 i nawozy w nieograniczonej ilości (EI) od 1,5 tyg a drugi to typowy szpital. 10w/40l, masa korzeni, przegęszczenie obsady itp, a szyby scierałem tylko raz od września. W pierwszym pistia prawie mi zginęła (0.66w/l). Po rozpoczęciu nawożenia metodą EI w ciągu tygodnia potroiła swoją ilość. W małym baniaczku nie udaje mi się utrzymać większego rozmiaru niż 3 cm średnicy. Planuję niedługo więcej baniaczków i zainteresowało mnie BW. Zastanawiam się jak utrzymać pistie w takich warunkach.
Jak na razie pistia rośnie, korzenie ma juz do połowy akwarium i puszcza młode pędy. Co do wielkośći nie ma szału mają po jakieś max 5cm średnicy. To jest jedyny baniak w którym rośnie pistia, w drugim mam za silny ruch wody i się utrzymuje. W bw też nie powinno być problemu. Ja na roślinach zupełnie się nie znam. Może ktoś inny odpowie jak utrzymywać tą rośline. Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ładny roślinniak Zofijo, taki w moim stylu. Widzę, ze gusta mamy podobne.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dzięki Kuba, co do gust też mi się tak wydaje Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Akwarium wydawało mi się za ładne, a po za tym było za jasno dla bojków. Troszkę pozmieniałem, bojki częściej pływają. Wodę mam teraz 100% RO i do tego zakwaszam (sciemniam ) wywarem. No i wogóle sama radość Smile

   
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Faktycznie, teraz brzydko i to lubię i one też... temat wypadałoby zmienić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Powoli się uczę, widzę właśnie że syfek lubią. Co do tematu, będę się musiał do Kuby uśmiechnąć Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości