• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [120l] [Azja]

#1
Witam, ostatnio coraz więcej akwariów nie pielęgnicowatych na forum. To i ja się pochwalę. Zbiornik został przekształcony z dojrzałego zbiornika zbiornika SA, gdyż jakoś pielęgniczki przestały mnie tak kręcić Tongue planowana obsada to Channa orientalis, ale mam problemy z uzyskaniem tych rybek i zaczynam mocno myśleć nad parą Betta fusca. Co będzie zobaczymy Wink wtedy parametry dostosuje do danego gatunku.

Akwarium- 100x30x40-120L
Oświetlenie- 1x 30W
Filtracja- Orginalny filtr wewnętrzny Jewel z wkładami, gąbki i ceramika. Drugi jakiś Tetry.
Grzałka 100W
Woda- pół na pół RO/kranówka
Dekoracje- korzenie, liście, patyczki
Obsada- narazie brak
Rośliny- Valisneria, Cryptocoryne, Mikrozorium, Lotos, rogatek, pistia i jakaś paprotka której nazwy nie potrafie zlokalizować

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zacność.

Betta jakaś fajna byłaby. Alboo..

Parasphaerichthys lineatus, Dario hysginon, Indostomus paradoxus....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ładne rzeczy, nawet Zofija na jakieś labirynty się przenosi Tongue Ale akwarium ładne jak zwykle ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(24-12-2012, 00:01 AM)Sverting napisał(a): Zacność.

Betta jakaś fajna byłaby. Alboo..

Parasphaerichthys lineatus, Dario hysginon, Indostomus paradoxus....
Dzięki, rybki bardzo ciekwawe mi tu proponujesz, a napewno ta ostatnia Smile Ale na pierwszym miejscu mają to być Channy, a myślę też o Betta bo wydaja mi się podobne nie które gatunki do Chann.


(24-12-2012, 00:02 AM)X-Mas piotrK ho ho ho napisał(a): Ładne rzeczy, nawet Zofija na jakieś labirynty się przenosi Tongue Ale akwarium ładne jak zwykle ;-)
Podziękował również, Zofija wraca do Azji Tongue trzeba sie rozwijać w różnych kierunkach Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dario w takim baniaku to by się zgubiły, zwłaszcza najmniejszy D. hysginon. Big Grin Widzę Zofio, że muszę troszkę Apisto i barwniaków powrzucać na forum, by Cię wyprostować. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja nic nie powiem, bo zbiornik ładny i prawda jest taka, że to pod chamy Wink zbiornik a nie pod betta, tak z wyglądu.

Ja dam inny pomysł Big Grin
Puntius tetrazona! Prawdziwe Big Grin co, wyzwanie Tongue Big Grin do nich na dno ryby dobrać możemy też ciekawe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(24-12-2012, 00:27 AM)Ruki napisał(a): Dario w takim baniaku to by się zgubiły, zwłaszcza najmniejszy D. hysginon. Big Grin Widzę Zofio, że muszę troszkę Apisto i barwniaków powrzucać na forum, by Cię wyprostować. Wink
Tu nie ma co prostować Wink pielęgniczki lubie i jak będę już na swoim, to postawie kilka regałów i wróce do nich. Na dzień dzisiejszy moją miłością są ziemki Wink a wężogłowy zawsze chciałem, tylko mi szkoda było akwarium na nie, bo pielęgnice... Smile



(24-12-2012, 00:43 AM)Killifish napisał(a): Ja nic nie powiem, bo zbiornik ładny i prawda jest taka, że to pod chamy Wink zbiornik a nie pod betta, tak z wyglądu.

Ja dam inny pomysł Big Grin
Puntius tetrazona! Prawdziwe Big Grin co, wyzwanie Tongue Big Grin do nich na dno ryby dobrać możemy też ciekawe.
Dokładnie zbiornik założony pod te mordki. Po przeczytaniu Twojego artykułu, przeszła mi taka myśl. Zobacze, jako że nie lubie długo czekac z pustym baniakiem, wszystko się może wydarzyć Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pod piaskiem coś jest że rośliny tak ładnie rosną ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(24-12-2012, 13:40 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Pod piaskiem coś jest że rośliny tak ładnie rosną ?
Naładowałem piasek kulkami gliniano-torfowymi, chyba rośliny to lubią, oby się rozrosły bo marzy mi się tam busz Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(24-12-2012, 15:52 PM)Zimna Zośka napisał(a): Naładowałem piasek kulkami gliniano-torfowymi, chyba rośliny to lubią, oby się rozrosły bo marzy mi się tam busz Wink

Mnie ciekawi czy rośnie Ci pistia bez nawożenia przy tak słabym oświetleniu. Ogólnie to roślina która strasznie lubi azot i fosfor i nieograniczoną ilość światła. Ja ze swoją walczę w dwóch baniakach. Jeden to ogólniak z tendencją na zieleniak (zielono aż miło. Rodzaje glonów które mam mogę przez sen wymienić) co2 i nawozy w nieograniczonej ilości (EI) od 1,5 tyg a drugi to typowy szpital. 10w/40l, masa korzeni, przegęszczenie obsady itp, a szyby scierałem tylko raz od września. W pierwszym pistia prawie mi zginęła (0.66w/l). Po rozpoczęciu nawożenia metodą EI w ciągu tygodnia potroiła swoją ilość. W małym baniaczku nie udaje mi się utrzymać większego rozmiaru niż 3 cm średnicy. Planuję niedługo więcej baniaczków i zainteresowało mnie BW. Zastanawiam się jak utrzymać pistie w takich warunkach.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości