• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [28][Azja] Mugilogobius rexi

#31
Akwarium piekne . Ryby są genialne , pierwszy raz takie widzę .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No niestety nic z tego nie wychodzi.
Ryby regularnie podchodzą do tarła, ale nie zauważyłem jeszcze żeby cokolwiek się wylęgało.
Pomimo moich prób z temperaturą, natlenieniem wody, zmianą filtracji na wydajniejszą, zwiększeniem ruchu wody zero narybku Zalamka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
A te babki (narybek) nie wymagają częściowego, chwilowego zasolenia? Pytam bo nie znam w ogóle tego gatunku, a może w tym tkwi problem ?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
nie widziałem jeszcze tych ryb, fajniutkie są , płetwa grzbietowa przypomina mi troszeczkę płetwę okonia Big Grin
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Piciu - dobry wujek ze mnie, to pogadałem z gościem o którym już Maks wspominał i to po francusku, bo akurat jedną kwestię mieliśmy do omówienia i pewne rybki Wink

Musisz podnieść pH wody na minimum 7,5 i przewodność około 220 - 250 μS/cm
Zatem, raczej w sterylnym baniaku a nie w tym z roślinami.
Na zachętę, jego młode http://i456.photobucket.com/albums/qq290...oeufs1.jpg
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dzięki dobry wujku Killi na pewno spróbuję i dam znać co się dzieje.
Mam nadzieję że podniesienie Ph da rezultaty ale na razie muszę próbować w tym akwa którym są bo miejsca brak.
Włożyć wapień? czy jakoś chemicznie chociaż wolę naturalne sposoby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Naturalnie, ja bym poszedł w przewodność. Nie wiem jak przygotowujesz wodę do tego baniaczka, ale powoli bym podnosił.

Ogólnie opisz co się dzieje od chwili pojawienia się ikry. Będę rozmawiał to przetłumaczę i zobaczymy jaka będzie odpowiedź.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Woda to czyste RO, bez żadnych dodatków.
W akwa parametry stabilizują się na poziomie
Ph 7
Gh 6
Kh 4
przewodność obecnie wynosi 142 ppm

Co do ikry to pojawia się średnio raz w tygodniu, przy czym widzę że są co najmniej 3 samce i wszystkie siedzą i pilnują.
Ikra po złożeniu jest z tego co widzę przejrzysta, ale po ok. 2-3 dniach robi się taka lekko mleczna, chociaż to nie najlepsze określenie raczej nie przejrzysta. Po kolejnych 2-3 dniach wygląda tak jakby została z jednej strony "rozerwana" dostaje kształt takich fasolek z postrzępioną jedną stroną. Tyle że to też nie zawsze, czasem po prostu zostaje na szybie i samiec ją usunie przed następnym tarłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ty TDS podajesz (ppm), a on EC (μS/cm) a to zupełnie inne pary kaloszy.

Ale uogólniając, 145 ppm dzielimy przez 0,67 TDS i otrzymujemy 211 μS/cm i taka jest Twoja woda (oczywiście zależne od temperatury to jest itd. dużo by pisać) Innych przeliczników masa, ale to i tak nie jest dokładne nigdy bo skład wody się liczy.

A one się nie wykluwają i dorosłe ich nie jedzą? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Raczej nie, trochę już różnych ryb miałem i bym zauważył nawet jak by bardzo małe były to ciężko przeoczyć Smile

Naprawdę się nie lęgną, chyba że są mikroskopijne, a zakładam widząc ikrę że pewnie koło 3-4 mm powinny mieć, ale może się mylę, to tylko teoria Tongue

No nic załaduję do tego akwa wapień i zobaczymy co się będzie działo. Mam nadzieję że jak Ph wzrośnie to się uda w końcu.

Przejrzałem te zdjęcia w linku, który zapodałeś. Niezłe stwory widzę ten facet ma Smile
Zrobię jutro zdjęcie ikry i wrzucę spróbuję prześledzić jeszcze dokładnie co się z nią dziej choćbym cały tydzień na leżąco przed akwa miał spędzić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości