• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wyzwanie

#31
Nie muszą jeść by kopać. Smile Co do pyska- głowę mają znacznie smuklejszą niż mają ją szmaragdy czy czerwonobrzuche. Zapewne jest to jakaś specjalizacja pod kątem niszy pokarmowej- zobaczymy, może w akwarium się ujawni.
Parametry pH 6.5, TwO 0.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Pewnie sprawdzaliście różne źródła ale podaje może komuś się przyda info na temat P. humilis:
http://www.seriouslyfish.com/profile.php...lis&id=592
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(03-07-2011, 21:15 PM)Sendog napisał(a): Pewnie sprawdzaliście różne źródła ale podaje może komuś się przyda info na temat P. humilis:
http://www.seriouslyfish.com/profile.php...lis&id=592

Krzysiek, wierz mi, wszelkie info jakie potrafiłem znaleźć w necie już obcykane na długo zanim wpuściłem je do akwa Smile A mogę powiedzieć ze umiem szukać w necie trochę Wink Ale pewnie Twój link komuś się przyda. Właśnie mało jest info o nich, coś jest na CRC, Ted na pewno wie coś o nich : http://www.cichlidae.com/article.php?id=378&lang=en
Mam nadzieję, ze własnie dostarczymy trochę informacji z własnych oberwacji Smile

Pysk mają fajny, jak już wcześniej pisałem, kopią ostro, dziś po nocy obok kokosa niezła dziura się pojawiła i kopiec, korzenie też podkopują, one chyba mają to we krwi, ale super się to ogląda. Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Hej,

u mnie na poczatku mialy parametry jak u chlopakow - teraz z powodu duzej liczby akwariow zyja na lubelskiej kranowice. Nic im sie nie dzieje no ale powinny jednak byc trzymane na wodze bardzo miekkiej i ph w okolicach 6.

Ruki ta Twoja laska to bankowo laska? o_O jakos tak mesko wyglada na fotkach.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Bo na większości zdjęć to samca widać, na 1. widzę większą od niego, grubaśną samiczkę Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
U mnie zauważyłem ze samczyk zaczął trochę ganiać samiczkę bo często siedzi gdzieś schowana, mam nadzieję ze im przejdzie, na szczęście ma gdzie kobita się chować.


Jednak muszę edytować, bo faktycznie samiczka siedzi w kryjówce, ale wyściubia czasem nos i tak jakby zachęcała samca aby do nie j dołączył (kryjówka to taki fajnie wydrążony bryłowaty korzeń mangrowca, który jak wcisnąłem w piasek zrobił się fajną grotą). I faktycznie kolega zachęcony dołaczył do koleżanki i w dziupli problemów nie widziałem. Co zauważyłem w ubarwieniu samicy to bardzo bordowe, aż buraczkowe płetwy brzuszne. No i zaokrąglony brzuszek ( w klorze bordo) choć ten był taki jak już przyjechały. No i jedną redkę dziś wypatrzyłem Smile tylko taką wyrośniętą, ale pewnie jej dni są policzone Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Daniel, samiczka samiczka. Smile Ale na razie się jeszcze nie wybarwiła to mało fotek jej robię. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38

Dobra monologu nie będę prowadził, jak wydarzy się coś konkretnego to napiszę Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ruki niewybarwionej samiczce też rób zdjęcia! Później na internecie same kolorowe ryby niczym motyle, a przecież ryba ma wiele oblicz, które warto zaprezentować Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Zauważyłem ciekawą rzecz, tak jak u Ciebie piotrK u kratkowego samca, moj samiec przenosił liście, z tym że nie chwytał pyskiem, ale jakby je pchał, ale ile siły w to wkładał, ciekawie to wygląda Smile

edit:
Ostatnio pocykałem trochę Big Grin


[Obrazek: dsc00674pa.jpg]

[Obrazek: dsc00725ch.jpg]

[Obrazek: dsc00723coco.jpg]

[Obrazek: dsc00720h.jpg]

[Obrazek: dsc00710tg.jpg]

[Obrazek: dsc00676rl.jpg]

[Obrazek: dsc00733eb.jpg]

[Obrazek: dsc00684m.jpg]

[Obrazek: dsc00726y.jpg]
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości