• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wyzwanie

#1
Może nie jestem oryginalny, ale chciałem zacząć ten temat, abyśmy od początku mogli wymieniać informacje na temat ryb które wybraliśmy (póki co ja i Ruki).
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu się przyłączy Wink Jestem od początku za tym, aby rozpowszechniać gatunki mało znane, nie podchodząc do tematu komercyjnie i pomagać sobie wzajemnie, co nie zawsze się udaje.
Nie upieram się przy tak brzmiącej nazwie tematu, ale zawsze będę upierał się przy swoim zdaniu rozpowszechniania rzadkich gatunków, bo ten temat mam nadzieję taki będzie. Zamysł był taki aby wybrać gatunek i go rozmnożyć, podzielić się informacjami hodowlanymi. Wybraliśmy Pelvicachromis humilis, piękne i mało znane. Zgłaszajcie się do Daniela, żeby zarezerwować sobie te ryby Smile
Cichlidae.pl to forum, którego częścią czuję się bardziej niż innych. Mam nadzieję, że temat będzie źródłem pomocnych i ciekawych informacji. Wszystkich chętnych zapraszam do dyskusji (i zabawy). Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kuba - świetna myśl z takim tematem Smile Myślę, że my - pielęgnicowi maniacy chętnie przeczytamy o każdym detalu, więc piszcie jak najwięcej. Czy dobrze rozumiem, że zamysł jest taki, by grupa osób zaopatrzyła się w ten sam gatunek? Jak dla mnie to jest genialny pomysł - tego jeszcze nie było!

Ps. Miło słyszeć, że zadomowiłeś się w tych skromnych progach Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-06-2011, 21:32 PM)Topielec napisał(a): Czy dobrze rozumiem, że zamysł jest taki, by grupa osób zaopatrzyła się w ten sam gatunek? Jak dla mnie to jest genialny pomysł - tego jeszcze nie było!

Dokładnie tak, pomysł jest zapożyczony, ale uważam że jest bardzo ciekawy Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A, czyli jednak to już było Tongue Ale nadal uważam ten pomysł za świetny Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hej,

generalnie jest to taka forma zabawy Smile. Na planetcatfish np. wybralismy sobie gatunek Hara jerdoni - ktory nie nalezy do zbyt popularnych ale jak ktos sie bardzo postara to mozna go kupic. Rozrod w akwarium do tej pory byl sporadyczny i przypadkowy. W zalozonym temacie na forum zglaszaja sie ludzie, ktorzy chca uczestniczyc w rozgrywce dotyczacej danego gatunku. Zbiera sie powiedzmy 20 osob. I teraz tak - zabawa sie konczy w momencie, gdy kazdy z tych 20 osob rozmnozy dany gatunek. Wygrywa ten, kto zrobi to pierwszy. Ale w miedzyczasie kazdy dzieli sie swoimi spostrzezeniami z hodowli i rozrodu w temacie dotyczacym danego gatunku na forum. W ten sposob powstaje baza wiedzy o gatunku rzadkim poparta mocnym doswiadczeniem grupy osob. Wygrywa oczywiscie ten, kto pierwszy rozmnozy i odchowa mlode danego gatunku i jako zwyciezca on wybiera kolejny gatunek ale dopiero po tym jak wszystkie zgloszone osoby rozmnoza wybrana rybe. Rozgrywka moze trwac od 2-3 miesiecy do kilku lat ale przez ten czas powstaje wlasciwie maly podrecznik o hodowli wybranego gatunku. Oczywiscie w trakcie mozna sie wycofac a i dolaczyc mozna w dowolnym momencie. Mi troche glupio z racji hmm tego, ze jestem sprzedawca namawiac do uczestnictwa a i humilisow nie mam duzo ale z tego typu tematow mozna sie naprawde bardzo duzo nauczyc Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ze tak spytam - jak długo (albo ile lat? Big Grin) już staracie się rozmnożyć ten gatunek na platencatfish? Jakie wyniki? A najlepiej zapodaj linka Smile

Sam bym wszedł chętnie do gry, ale jestem tydzień po kupnie auta i o nowym baniaczku mogę pomarzyć Tongue

Ale jako admin Cichlidae.pl zachęcam wszystkich do włączenia się do zabawy, bo może z tego wyniknąć coś naprawdę unikalnego! Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Naprawdę super pomysł.

Najlepsze jest to, że liczy się wygrana, czyli rozmnożenie, ale w momencie, gdy wszystkim uczestnikom to się uda. Nie jest to taka "bezmyślna" rywalizacja, ale prawdziwa chęć podzielenia się wiedza z innymi uczestnikami gry. Dla mnie genialny pomysł.

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
............
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tak na zachętę, rezszta później Wink
Pelvicachromis humilis
[Obrazek: dsc00606l.jpg]
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
U mnie samiczka na razie przegania samca gdy wpływa do jej kryjówki. Wink Ale pewnie się wszystko zmieni gdy samiec ją przerośnie. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości