• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150

#45
Novi: mysle, ze moje zdanie nie zawiera bledu. Piszac o zrekompensowaniu oraz dolozeniu energii mialem na mysli dokladnie to, co Ty opisales. Moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem, chociaz nie sadze. Nie wiem, co masz na myli piszac o bimetalu, ale wiem, jak jest skonstruowany termostat, bo mialem termodynamike na studiach Wink
Nadal podtrzymuje moje zdanie, ze grzalka slabsza zuzyje wiecej energii, niz ta mocniejsza. Przyjmuje, z
e testujemy urzadzenia o porownywalnej sprawnosci (nie wiem, czy w temacie grzalek tradycyjnych mozna cokolwiek jeszcze poprawic w tej kwestii).
Test prowadzimy na baniaku o stalych parametrach zarowno wodnych, jaki fizycznych. Prowadzi to do zlozenia, ze ilosc energii wypromieniowanej do otoczenia jest stala dla obu grzalek.
Zmienia sie tylko czas potrzebny do podgrzania wody. Mocniejsza grzalka zrobi to w krotszym czasie i po uzyskaniu temp. zadanej (uwzgledniajac histereze, ktora dla obu grzalek tez powinna byc porownywalna) zadziala termostat wylaczajac grzalke. Przy slabszej grzalce wydluzy sie czas dzialania grzalki, a tym samym ilosc energii wypromieniowanej z baniaka bedzie wieksza sumarycznie.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150 - przez Killifish - 21-12-2012, 10:13 AM
RE: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150 - przez Martinezio - 31-01-2013, 20:29 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości