• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150

#37
(30-01-2013, 13:17 PM)piotrK napisał(a): Soltarus, to może się i nie opłaca - pewnie tak. Tylko że my nie jesteśmy miłośnikami morszczyzny czy zieleniaków, więc i tak stosunkowo mało płacimy za prąd (tj. w tym wypadku chodzi mi w szczególności o oświetlenie)

To prawda Smile Jak policzyłem zużycie prądu w moim a'la zieleniaku to wyszło mi że mogę tą ilością prądu obdzielić cały planowany regał Wink To był główny argument 'za' dla mnie i dla mojej żony Smile A jeszcze jak doczytałem że świecicie np tylko 5-6h dziennie to wcale wpadłem w zachwyt Big Grin Także zieleniak to sobie zrobię w czymś małym.. np kostce Wink

W sumie kiedyś dobierano moc grzałki bez termostatu do litrażu i temp. otoczenia. I taka sobie grzała praktycznie non stop.
Przez to forum odzyskuję wiarę w akwarystykę. Pomimo rozwoju techniki a. w kierunku rwania kasy z klienta, można znaleźć ludzi którzy używają jeszcze zdrowego rozsądku.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150 - przez Killifish - 21-12-2012, 10:13 AM
RE: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150 - przez soltarus - 30-01-2013, 14:18 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości