• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150

#11
(21-12-2012, 12:28 PM)piotrK napisał(a): Wracając do tematu, to ciekawi mnie jak będzie z żywotnością. U mnie 10 lat przetrwała tylko jedna ich grzałka, ale właśnie: kupiona 12 lat temu. Nowsze są dużo słabszej jakości i mniejszej zawodności. Ale może jest tak jak piszesz - jakość in+. Smile


Witam,

Mam podobne odczucia, ze im nowszy i bardziej nowoczesny sprzęt tym mniej trwały. Rozwój technologiczny nie idzie w parze z jakością...
Mam filtr FAT 1 (bodajże) i sprawował się grubo ponad 10 lat. Te nowsze wywalałem zaraz po tym jak ustała gwarancja.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wg mnie to Aquael jest coraz lepsza i (po połknięciu AquaSzhut-super filtry Turbo) będzie zbierać rynek do siebie (europejski). Ten ich nowy napowietrzacz bezgłośny 2Watowy, a i filtrowy system napowietrzania oczka wodnego w zimie jest O.K. Co do grzałek to nie wiem, ale nowa linia podobno jest dobra. Wcześniej miałem Aquael, Jager i Skalar. Wytrzymały ostatnie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja całą młodzieńcze lata (11-17) bazowałem na Aquael-u gdyż u mnie w mieście nie było swego czasu innego sprzętu, po za tym jako małolat miałem inne wydatki niż wydawać całe kieszonkowe na droższy sprzęt do akwa. Big Grin
Używałem filtrów, zapowietrzaczy, grzałek tylko z Aquael-a. Byłem z nich "prawie zadowolony" dopóki nie zakupiłem, zabawek innych marek. W napowietrzaczach pękają gumeczki tłoczące powietrze w moim przypadku żaden nie wytrzymał dłużej niż 2 lata, no i od 1 roku użytkowania regularnie słabł. Sprzęt z TetraTec miałem ok 7 lat już go nie używam ale chodzi do dziś. Co do filtrów seria kwadraciaków FAT była nawet przyzwoita, natomiast następcy tzn seria FAN to po prostu dramat.

Ale rozmawiamy o grzałkach, zanim zająłem się akwarystyką bardziej na poważnie używałem zwykłych grzałek Aquael za kilka złotych przeznaczonych do konkretnego litrażu bez termostatu, nawet przylepce wytrzymywały 2 lata, pobierały strasznie dużo prądu ale 2 lub 3 takie grzałki mam do dziś gdzieś w majdanie akwarystycznym i działają. Co do grzałek z termostatem, "zużyłem" ich ok 6, problem zawsze ten sam, najpierw zaparowała od wewnątrz, następnie słabła pracując coraz dłużej a aż do momentu kiedy nie wyłączała się wcale a temperatura pozostała pokojowa. Standardowo sztywniejący kabel przy krawędzi szkła, no i przylepce nie nadające się do użycia po kilku miesiącach. Obecnie mam jeszcze jedną 150 wat-ówkę z Aqaszhut-a a to ponoć jeden kij i ta akurat jest sprawna do dziś, używam jej od czasu do czasu w akwariach pomocniczych. Ogólnie bazuje na Eheim Jager i według mnie ten sprzęt to mistrzostwo świata, ale mogę się mylić Big Grin

Novi twierdzi, że nowe sprzęty firmy są lepsze ja niestety nie miałem okazji zweryfikować bo nie mam nic świeżego z Aquael-a, więc bazuję na doświadczeniach z dawnych lat.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Właśnie jestem na etapie wymiany grzałek w akwariach "piwnicowych" - różnica temperatur 6-7 stopni przez cały rok, Aquaele wytrzymały 3 lata, zaczynają siadać termoregulatory - albo grzeją na max, albo wcale, Jagery wytrzymały 5 lat, ale też zaczynają odmawiać posłuszeństwa, teraz pora na Skalary, cena niewiele większa od Aquaela, ale porządna rzemieślnicza robota.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Mi też już grzałka nawala ustawiona na 24 grzeje na 28 Dodgy
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Testowałem podobną grzałkę co Mario, tylko 300W. Termostat bardzo dobrze skalibrowany, wskazania termometru zgadzały się z tym co ustawione było na grzałce (a z tym było kiedyś bardzo różnie w grzałkach Aquaela). Grzałka podniosła też i utrzymywała temperaturę także wtedy, gdy różnica między wodą w zbiorniku a pomieszczeniem w którym się akwarium znajduje wynosiła 10 stopni Celsjusza. Jednak na podniesienie temperatury do takiego poziomu wymagało sporo czasu (choć zbiorniki był duży jak na tą grzałkę, bo 460 litrów).
[Obrazek: discusforum-podpis.png]
[Obrazek: baner.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mojej grzałce nieraz zaświeca się czerwone światełko.
Zepsuta jest czy co ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
To znaczy, że termostat załączył spiralę grzewczą, dzięki czemu grzałka zaczyna grzać Wink Jak nie świeci, to znaczy, że termostat wyłączył spiralę.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Aha.
To raz grzeje raz nie ? Big Grin
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(24-01-2013, 13:28 PM)Adrian napisał(a): Aha.
To raz grzeje raz nie ? Big Grin

Tak właśnie działają grzałki z termostatem
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości