• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [070l][Borneo] Nawilżacz powietrza

#51
Po prostu bosko Sver!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
No teraz jest kilkukrotnie ciemniej. Trochę jakby pływały w czarnym napoju gazowanym którego nazwy nie podam ;p

A propos krewetek. Okazuje się, że krewetki i ich jaja są naturalnym pokarmem Parosphromenusów, które dosłownie kradną je od noszących ikrę osobników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Zastanowiłbym się nad świderkami, małe mogą być niebezpieczne dla ryb. Zbiornik wygląda lepiej, dużżżżżo lepiej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
(05-01-2013, 13:21 PM)Killifish napisał(a): Zastanowiłbym się nad świderkami, małe mogą być niebezpieczne dla ryb.

Czemu mogą być groźne ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Połknąć mogą.

Nie wydaje mi się, żeby był to wielki problem w tym akwarium, bo świdry będą miały niedowapnione muszle. Prędzej się rozpadną pod naciskiem.

Z resztą heleny skutecznie pozbywają się młodych sztuk.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Bo je potrafią zjeść i po rybie. Wiele takich różnych przypadków miałem, tzw. "niewytłumaczalnych zgonów" Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
W takiej sytuacji już dawno cała populacja Parosphromenusów powinna była wyginąć ;p Sumatrzaki z tego co wyczytałem, to oportuniści, raczej nie wezmą się za coś, co nie jest oczywistym kąskiem. Z drugiej strony ludzie pisali o sumatrzakach godzinami prześladujących krewetki z jajami, oraz zapamiętującymi położenie ikry kirysków, żeby po wylęgnięciu zjeść młode. Także wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z rybą w tej materii inteligentną, która nie pozwoli sobie na coś tak niewygodnego. Podejrzewam, że taki spotkanie wyglądałoby na zasadzie: "do pyska.. tfu!! twarde.."

Pełną obsadę wypisałem na Parosphromenus Project, gdzie dr Finke przyczepił się wszystkiego w tym akwarium, tylko nie ślimaków ;] Nawet tego, że nie mierzę przewodności wody po RO i tego, że w takim akwarium nie dojrzę narybku żeby go dokarmiać. Z całym szacunkiem do niego, ale doktor ma trochę bzika ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Mówię tylko o tym co sam obserwowałem i wychodziło w sekcjach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Na tym etapie już nic nie zmienię. To trzymaj czasem kciuki żeby wypadku nie było ;]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Witam, to prawda, że Peter jest porządnie zbzikowany na punkcie sumatrzaków, ale chyba każdy kto coś rozkręca i poświęca na to mnóstwo swojego czasu musi taki być..Wink Jak dla mnie faktycznie nie znajdziesz młodych sumatrzaków które gdzieś tam uchowały się przed razborami - u mnie w 60 L tylko z 7x P.sp "Blue Line" nigdy nie zauważyłem żadnych młodych , a światkiem tarła byłem wielokrotnie... Ale tak jak pisałeś - jak kilka razy nie uda się odchować młodych to żądny nabycia nowych doświadczeń postawisz sobie 20L akwa i będziesz wpatrywał się w nie częsciej niż w to duże SmileSmile
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości