• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [070l][Borneo] Nawilżacz powietrza

#41
Sverting, zatem trzeba wziąć to na zdrowy rozsądek i wdać się w lekturę opisu ich biotopu. Wink Krewetki te zamieszkują cieki przymorskie, często ze słonawą wodą. A w takich biotopach nie ma szans na kwaśną wodę, dlatego źródła z pH podanym poniżej 7.0 możesz już skreślić z listy. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Amen... nie szukaj na siłę i tak będzie to wyglądać ładnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Mialem red nose, wymagaja conajmniej ph 7.5 i gh tez dosc wysokie. Smile W kwasnej i miekkiej wodzie szybko po prostu znikna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Jest krewetka która daje radę w kwasie. Dowiem się od koleżanki z Francji i dam znać, bo je miała, czy ma nadal, nie wiem. W PL tego nie widziałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Przed wyjęciem zieleniny w celu usunięcia filmu białkowego..

   


Dość zabawne, że obecnie głównymi siłami w usuwaniu kożucha bakteryjnego jest spółka mocnego ruchu tafli wody i świderków na przeciwległej stronie akwarium, które grupowo pałaszują błonę.

   
   
   

Dodatkowo okazuje się, że zwiększenie ruchu wody automatycznie sprowokowało stadne zachowania Boraras maculatus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Boraras maculatus i ruch wody - to jest właśnie toSmile Fajnie z zielskiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Ogólnie jest problem z kożuchem. Wydaje mi się, że powodem jest jeszcze nie w 100% ustabilizowane akwarium i brak pokrywy jako takiej. Jak załatwię pokrywę, to równolegle spróbuję zdobyć pokrywę szklaną jak w kostkach aquaela, może zda egzamin.

Co do ruchu wody. Jest teraz na 1/2 mocy. Myślę, czy nie wymienić komory z torfem na ceramikę, bo RO i tak przechodzi przez kolumnę z torfu granulowanego przy tempie 5 litrów / 45 minut. Może taka modyfikacja wzmocni filtrację biologiczną w stopniu wystarczającym dla pozbycia się filmu białkowego.

W każdym razie obecnie akwarium jest podzielone na część płynącą i bez ruchu wody.
Jak się wrzuci nagranie na YT to wstawię film.


Razbory są poza ławicą, bo bezpośrednio po karmieniu skubańce się rozpływają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Liście i szyszki doszły 6 godzin temu.

Nie wiem jak wygląda sprawa nasycenia kolorów na zdjęciu, bo niestety monitor mam tragiczny. Niemniej jednak barwy są bardzo ciepłe.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Super to wygląda !
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości