• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [070l][Borneo] Nawilżacz powietrza

#11
Tak. Pokrywa od Pleya z jego 35x50. Otwarty tył i 10 cm wysokości. Ja pod tym względem nie widzę problemu.

Skąd informacje? Teraz mi zabiłeś klina na szybko szukając pasuje P. allani P. sp "Lundu", oraz P. filamentosus, na które jednak bym się zdecydował ,zwłaszcza dlatego że te są dostępne.

Wg P. project faktycznie nie mam racji. Dzięki za wytknięcie tego błędu. Jakieś inne widzisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ryby występują tylko na Cynówce, taka wyspa. Prawdziwe mają na tą chwilę 4 osoby w Europie Wink

Nie możesz ich łączyć z innymi rybami, chyba że małe razborki. Za jasno!

Nie wiem co chcesz i jaki gatunek dostaniesz.

Pokrywa na całość, bez tego nie masz co startować z tymi rybami. I groty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Widziałem informacje, że są strachliwe, ale czy towarzystwo czekoladowców byłoby dla nich aż tak stresujące? To również nie są wielkie ryby, a zajmują wyższe partie zbiornika.

Co do grot, to jest w tylnej prawej części zbiornika splot korzeni który tworzy grotę zabudowana tak, że wyjście jest niewielkie. Po przysypaniu liśćmi zrobi się tam dobra kryjówka.

Będzie ciemniej, jak pływającą zieleninę dorwę. Bez pokrywy parowanie wody jest na tyle duże, że skimmer po dobie musi zostać obniżony, w przeciwnym razie nastaje plaga skoczogonków, które skutecznie pozbywają się wszystkich roślin pływających. Dlatego na razie jest jak jest.

Oświetlenie jest w cyklu dobowym. Jedna 11 W chodzi od 8-16 druga 12-20. Na częściowym oświetleniu wygląda to obecnie tak (przy czym prawdopodobnie tafla częściowo zarośnie rzęsą):


.jpg   sdc17806.jpg (Rozmiar: 53.16 KB / Pobrań: 204)
.jpg   sdc17802.jpg (Rozmiar: 61.87 KB / Pobrań: 204)
.jpg   sdc17804.jpg (Rozmiar: 49.73 KB / Pobrań: 206)

Pokrywa będzie na całość, szczegóły dogadane już.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Cytat:Widziałem informacje, że są strachliwe, ale czy towarzystwo czekoladowców byłoby dla nich aż tak stresujące? To również nie są wielkie ryby, a zajmują wyższe partie zbiornika.
Ale Twoje akwarium ma TYLKO 70 litrów.... A te ryby też mają swoje charaktery i chcą mieć terytorium tylko dla siebie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dobra, mi pasuje taka krytyka, czyli z czekoladowcami czekam do nieokreślonej przyszłości. Jedźmy dalej: czy w związku z tym zwiększyć ilość Boraras? Planowałem te 20. Czy wg Was jest to ilość odpowiednia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kolejne zdjęcia nie są wstawione jako załączniki Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
I od kiedy zajmują górne partie? Dno jak w mordę Wink a do góry to każda z tych ryb wypływa Wink

Teraz pytanie jakie Boraras?
Litraż litrażem, normalnie to gatunki wymagające, po za tym obecne pH nie na większość sumatrzaków. Musisz je ustabilizować na poziomie 5,8 - 6,4, na początek ten parametr wystarczy, potem zajmiemy się resztą. Zielsko może polecieć wtedy, tak czasem bywa, a czasem rośnie ale tym się nigdy nie martwiłem.

Woda też dobrze gdyby kolor miała.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Hmm czyli jeżeli dobrze zidentyfikowałem sumatrzaki jadące do ARSa jako P. bintan, to dobrym połączeniem byłyby gatunki z Palau Bintan, albo Palau Bangka:

1+1 P. bintan
20 B. maculatus

Czy masz jakąś propozycję połączenie czegokolwiek z tą obsadą? Wiem, że jestem ograniczony przez wymiary akwarium, ale jeśli istnieje jakaś możliwość, to chętnie się dostosuję.

Linki do opisu P. bintan: http://www.parosphromenus-project.org/en/p-bintan.html
Link do ryb jadących do ARS: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2...6#pid32126

Co do Twojej troski o rośliny. W akwarium pojawi się jeszcze różdżyca i wgłębka w formie pływającej. Także będzie znacznie ciemniej.

Co do wody, to do stycznia na pewno zejdę do gh=6 i bardzo niskiego pH.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ryby Artura obejrze w weekend, także teraz tak na szybko - wgłebki nie dawaj, sama różdżyca.
Chodzi właśnie o to abyś nie dawał ryb na kwaśną bardzo wodę, tylko systematycznie zmniejszał pH gdy ryby już będą. Przewodność jest istotna, wiesz jaką masz?
I nie troszczę się o rośliny, dla mnie to zawsze dodatek do aranżu. Ryby się liczą.
Po pracy jeszcze napisze w temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tutaj jest karta wody z mojej dzielnicy w Gliwicach.

http://pwik.gliwice.pl/index.php?option=...ew&id=1427
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości