• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Retroculus lapidifer

Piękne plany. Wszystko w "starym" fiszroomie, jak rozumiem?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak, jakoś udało się to wszystko tam pomieścić.. Przynajmniej na papierze ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Marcin do prac fizycznych wiesz kogo wołać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Takie tam pry okazji sesji dysków Usmiech
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Galimedes jak tam ? dzieje się co?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam,  niestety nic się nie zadziało.. Myślę ,że to przez tłok w akwarium ... Za dużo tych ryb i też są za wielkie ... Dorzuciłęm sporo grubego żwiru i dno wygląda już lepiej.. Muszę jednak szybko je rozdzielić... Ale samiec cały czas jest pobudzony i goni inne ryby. Może jeszcze coś wysmaży ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, kilka zdjęć z ich przedostatniego tarła. Ogólnie rzecz biorąc, to trą się w miarę regularnie ale ikra zawsze zostaje zjedzona przez inne ryby. Jak będę miał to drugie akwa to wówczas będą same i myślę że będzie ok.

   
Samiec nad gniazdem tuż przed tarłem..

   
Stone carrier - może nie jest to 1kg ale ryby jeszcze małe ..Smile

   
Po tarle samiec pilnuje gniazda.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zacznij sprzedawać wodę ze swoich akwariów- jako afrodyzjak dla ryb! Smile

Gratki!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No widzisz Marcin  u mnie mają akwarium 180cm długie , są same i zamiast trzeć się to się tłuką Nerwus
Jednego samca musiałem odłowić bo miał nieźle rozwalone oko i kawałek głowy. Na szczęście wszystko się zagoiło i ma się już dobrze. A tarła jak nie było tak nie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, nie wiem co może być tego przyczyną ... Mam 6 szt. i powiem szczerze, że żadko się przeganiały nie mówiąc o poważnych bójkach.
Może to problem z dobraniem się pary. U mnie trze się zawsze ta sama para. 
Parametry :

ph :5-6,  temp:29-30 C

Powodzenia!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości