• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™

Nie sądzę bym coś tracił , pH 5,5 twardości niemierzalne, NO2 = 0, NO3 = 0, NH3 = 0, NH4 = 0. Mam tylko problem z przewodnoscia ( pracuje nad tym Smile ) i NO3. To ostatnie jest zerowe wiec brak papu dla roślin, pewnie dlatego tak kiepsko rosną. Z parametrów wnioskuje ze torfianka nie szkodzi bakteriom w sumpie. 

Ale od poczatku, wyjasnimy zasadę działania tego systemu.Jak widzę troszkę niejasne to jest. Wiec tak pompa przesyła ok 80 % wody z sumpa do akwa, reszta ląduje w hydro z hydro ok 90 % wody wpada do akwa reszta idzie do armaty. Z armaty wpada niewielka ilość do sumpa ( nie do hydro).

Dlaczego do sumpa ??? Proszę popatrzeć na zdjęcia. Dno akwa oraz dno armaty są w jednej linii. Niestety inaczej nie będzie. Czemu ???  Bo nie pozwala na to grawitacja. Ten system był testowany w kilku wersjach, i ta opcja jest najlepsza.

Nie jest on jeszcze wersją finalną, jest jeszcze troszkę roboty.  Na wlocie do armaty chce zamontować elektro zawór. Podlacze go do komputerka pH. Zamiast CO2. Przetestujemy i zobaczymy jak będzie się spisywalo. Druga sprawa to przewodność, jest kilka pomysłów. Pewnie głupich, zobaczymy, przetestujemy. Sprawdzony. I na końcu automatyczna podmianka. 

To tyle panowie Smile Głupie czy nie, dziwne, chore czy inaczej to zwać. Mnie osobiście to rybka. Najważniejsze ze działa i spełnia me oczekiwania. I o to mi biegało. Jednak najcenniejsze jest to ze robię to wspólnie z mymi dzieciakami Smile Póki im to sprawia frajde będę budował Atomówki, masowo, ku ich uciesze Smile

Pozdrawiam Smile 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [550l] SA - Oyapock BW - przez soltarus - 30-07-2013, 10:29 AM
RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - przez andrzej10252 - 21-08-2014, 19:30 PM

Skocz do:


Browsing: 3 gości