• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™

#41
Mei, jeżeli faktycznie ten torf tak działa to będzie kiedyś moim ulubionym Smile, nie lubię koloru herbatki w akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Ok zmierzyłam GH i KH kranówki. Wysokość GH w poprzednim poście podałam na podstawie danych ze strony mojego wodociągu ale okazało się, że moje testy pokazują inną wartość. Mierzę testami kropelkowymi firmy Tetra. Tak więc kranówa ma GH 14 a KH 8. Test KH zmienia mi barwę z niebieskiej na żółtą, przy pomiarze wody po torfie miałam od razu barwę żółtą, stąd wychodzi że wynik był 0. Też mnie te wyniki dziwią Piotr. W ogóle to myślałam, że torf zmienia parametry przy pomocy garbników dlatego wcześniej założyłam, że mój jest do bani skoro koloru nie dawał.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Kasiu, jak dodajesz kropelkę do testu wedle wzorca Wink to już nie masz KH 0 a 1 Wink
Ten torf z Castoramy jest ogólnie suchy. Gdyby był wilgotny to kolorek pewny. Zostaw go w butelce i niech będzie wilgotny i po tygodniu zrób test.
Rusty, gdy przesechł jej torf z Reala, także nie barwił wody ale zbijał parametry, potem mokry już barwił i zbijał.
PiotreK - z przewodnością masz absolutnie rację, jednak mało kto to mierzy i wie czym Wink Aż z ciekawości wezmę Rusty wodę i sprawdzę przy okazji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
U mnie w instrukcji dołączonej do testu jest napisane: "Gdy zmiana barwy wystąpi już po pierwszej kropli, to wartość pomiarowa leży w granicach od 0° dH a 1° dH.". No ale nie zmienia to faktu, że torf działa świetnie i nie barwi wody, co jak widać dla niektórych z nas ma spore znaczenie. Torf zostawiłam w butelce ale zapewne wyschnie w tydzień. Ale zobaczymy Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
To go Kasiu zaklej reklamówką Wink

ludzie, pokażcie wreszcie swoje armaty, ktoś używa jeszcze tego? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Mi aż wstyd pokazywać swoją Tongue

Ja nie mam takiej z rury, tylko prosta butelka 5l na dole a na niej 2l i w tym jest torf który wody nie barwi Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Ludzie, tu nie chodzi o wstyd. Dla jednego butelka spełnia funkcję dla drugiego armata. Chodzi o to, aby innym, tym którzy zaczynają przygodę z akwarystyką, pokazać różne warianty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Ok, to pokażę wariant "na szybciora", którego zrobienie zajmuje dosłownie minutę. Główna część to 1,5L butelka po mrożonej herbacie z Lidla (mają fajne szerokie zakrętki ^^). Obcięte denko, w zakrętce wycięty otwór a między butelką a zakrętką kawałek damskiej rajstopy Tongue Butelka zapchana lekko ubitym torfem mielonym w ilości ok. 3/4 butelki. Całość osadzona na pociętej butelce 1,5L po wodzie smakowej również z Lidla (pyszna, gazowana o smaku owoców leśnych Big Grin ), która robi za zwykły stojaczek coby "armatka" stabilnie stała w wiadrze. Wodę jak widać puszczam kranem w wannie ustawiając bardzo słaby ciurek (prawie kapanie). Napełnienie 8L zajmuje ok. godziny. Tadamm! Tongue *

   

   


* Post zawiera lokowanie produktu.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Czy torf przed włożeniem do armaty preparujecie? np gotujecie?
Czy zwyczajnie z worka do pończochy lub butelki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
wachkala - poczytaj, tu znajdziesz wiele odpowiedzi http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1549
Bez gotowania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości